Krimi

Agresivní doga šéfa policie pokousala už čtyři lidi. Její pán se schovává

Velitel městské policie v Dobrušce – Jaroslav Ficenec, jehož pes v nedalekých Houdkovicích, kde bydlí, napadl už čtyři lidi, si prý už svou tibetskou dogu zabezpečil. Štábu TV Nova to řekl v telefonickém rozhovoru, kamerám se ale vyhýbá. Podle starosty Dobrušky – Petra Tojnara, Ficenec psa odvezl mimo obec – alespoň tak mu to napsal v esemesce.

"Mám 15 stehů, není to jen na jednom místě a jsem v pracovní neschopnosti," říká pan Václav, kterého pes napadl. Ostrost zubů 70kilové dogy poznal na vlastní kůži minulou středu. Před ním už pes napadl tři sousedy.

Majitelem psa je Jaroslav Ficenec, velitel městské policie v Dobrušce, který pracuje zřejmě v utajení. My jsme ho totiž ani po několikáté nezastihli ani doma, ani v práci. "Já si s vámi nehraju na schovávanou, včera jsem byl pryč. A nemůžeme se potkat? Ne, nemůžeme. Zabezpečil jste si alespoň už nějak toho psa? Pes je zabezpečený dostatečně, na shledanou," ukončil pan Ficenec telefonický rozhovor.

Související obsah

Starostovi Dobrušky, který městskou policii fakticky řídí, poslal Ficenec esemesku, že si psa odvezl mimo vesnici. "Neznám detaily, čili bych se nerad vyjadřoval. Dozvím se to pravděpodobně v pondělí, kdy si ho zavolám a zeptám se, o co jde," říká starosta Dobrušky Petr Tojnar.

Pokud si Jaroslav Ficenec tibetskou dogu z Houdkovic skutečně odvezl, mohou se místní zase bez obav procházet obcí. Nikdo však nezaručí, že pes nezaútočí jinde. To, že ho má pod kontrolou, totiž Ficenec sliboval už několikrát a doga mu přesto utekla.

Jakub Bystrzycki, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz