Zpravodajství

Bojový pes napadl chlapce (6). Školák musel na operaci hlavy

Bojový pes napadl chlapce (6). Školák musel na operaci hlavy
Zdroj: isifa.com

Sedmiletá argentinská doga těžce pokousala šestiletého školáka. Psa měla rodina doma teprve 14 dní a dostala ho jako dárek. Chlapce podle jeho matky pes doprovodil do pokojíčku, kde ho pokousal. Zraněný hoch se musel podrobit operaci.

Po návratu ze školy ve středu odpoledne šel chlapec z německého Helmstadtu u Würzburgu do svého pokoje, pes ho následoval. "Matka a její partner byli v kuchyni, po chvíli uslyšeli křik dítěte. Běželi do pokoje, kde našli pokousaného, těžce zraněného chlapce,“ popsal dolnofrancký policejní mluvčí Karl-Heinz Schmitt s tím, že matčin přítel zvíře ihned odehnal a zavolal lékaře a policii.


Zraněný školák se ještě ve středu podrobil operaci, pes ho vícekrát kousl do hlavy. V současné době je dítě mimo ohrožení života.


Sedmiletá argentinská doga, kterou rodina dostala před čtrnácti dny v Sasku darem, skončila po útoku dočasně v policejním psinci. "Nebylo možné zvíře umístit do běžného útulku. Ve čtvrtek odpoledne se pro něj podařilo zajistit útulek, který se nachází mimo Würzburg. Tam se o psa, kterého rodina již nechce, postarají," dodal mluvčí. Policisté nyní zjišťují, proč zvíře na chlapce zaútočilo.

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz