Na vaší straně

Jak dostat z citronu víc šťávy a jak neplakat u cibule? Osvědčené TIPY do kuchyně

Jak dostat z citronu víc šťávy a jak neplakat u cibule? Osvědčené TIPY do kuchyně
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí - toto moudro od Boženy Němcové platí stále. Proto vám přinášíme pár užitečných tipů, jak ušetřit v kuchyni čas i peníze.

Více šťávy z CITRONŮ

Typický citron obsahuje tři lžíce šťávy. Chcete-li maximalizovat množství, které můžete získat, válejte citrón nějakou dobu po kuchyňské lince a tlačte na něj jako když se snažíte udělat šišku knedlíku. Tak se uvolní víc šťávy.

Lze to také udělat tak, že dáte citrón na dvacet sekund do mikrovlnné trouby. Pak toto ovoce bohaté na vitamín C rozkrojte podélně, nikoli napříč. Podle deníku Daily Mail tak získáte až třikrát více šťávy.

Jak udržet CHLÉB déle čerstvý

Dejte ho do plastového sáčku s čerstvou celerovou natí a nechte ho takto přes noc. Bochník bude pomalu absorbovat vlhkost z celeru, což se odrazí na jeho čerstvějším stavu. Na chuti to ale nepoznáte, chléb nebude chutnat po celeru. 

Co s přesolenou POLÉVKOU

Stačí do polévky přidat oloupanou a na čtvrtky nakrájenou bramboru. Brambora se bude chovat jako houba. Alternativou, jak zachránit přesolenou polévku, je také přidat šálek vody nebo hnědý cukr.

Jak neplakat při KRÁJENÍ CIBULE

Před krájením dejte na nůž limetkovou šťávu. Kyselina reaguje s chemickými látkami, které se nacházejí v cibuli, takže se uvolní méně látek, jež dráždí oči. Další možností je žvýkat žvýkačku, protože ta způsobuje, že člověk dýchá ústy a ne nosem, což pomůže snížit množství plynu, který ovlivňuje vaše slzné kanálky.

Jak rychleji získat KOSTKY LEDU

Může to znít nepravděpodobně, ale voda, která byla vařená,  zmrzne rychleji než voda přímo z kohoutku. Důvodem je fyzikální příčina, takzvaný Mpembův jev, jenž byl pojmenován po Erastovi Mpembovi, který na tuto skutečnost jako první upozornil fyziky.

Jak snadno oloupat ČESNEK

Bouchněte do celého česneku pánví, aby se rozdělil na jednotlivé stroužky. Pak je dejte do hrnce a silně zatřepte.  Stroužky česneku by se pak měly loupat jedna báseň. 

pet, TN.cz

K tématu Na vaší straně

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz