Artritida

Pacientům s artritidou může pomoct pití džusu, zjistili vědci!

Pacientům s artritidou může pomoct pití džusu, zjistili vědci!
Zdroj: Profimedia

Čtvrt roku sledovali brazilští vědci skupinu pacientek, které se potýkají s artritidou, a musejí tak snášet bolest kloubů. A zjistili, že na vážnou nemoc pomáhá jednoduchá úprava pitného režimu.

Ukázalo se totiž, že pokud si pacientky dopřejí každý den půl litru brusinkového džusu, projevy revmatoidní artritidy se výrazně zmírní.

Pití šťávy z brusinek totiž snížilo množství škodlivých látek, které na klouby útočí a poškozují je. Ženy, které se studie zúčastnily, také hlásily, že jim klouby méně otékají a nejsou tak citlivé, píše Daily Mail.

Vše tak nasvědčuje tomu, že antioxidanty v brusinkách mají při této nemoci blahodárné účinky a zmírňují příznaky - nejen bolest, ale také ztuhlost kloubů.

Vědce z univerzity v Londrině výsledky bádání potěšily, zároveň ovšem dodávají, že je potřeba další zkoumání, než se spojení mezi brusinkami a mírnějším průběhem artritidy potvrdí na sto procent.

Výzkumníci sledovali celkem 41 pacientek po dobu tří měsíců - revmatoidní artritida totiž postihuje především ženy. 23 z nich pilo denně půl litru brusinkové šťávy, zatímco zbylých 18 se drželo svého klasického jídelníčku.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz