Magazín Víkend

VÍKEND: Manželská terapie, která oživí váš vztah

V minulém roce uzavřelo v České republice manželství 43 500 párů. Téměř 28000 manželství se však rozpadlo. Počet rozvodů je sice menší než třeba před třemi lety, podle statistiků to však není žádný důvod k radosti.

Manželství prošlo za dobu své existence revolučními změnami. V 16. století žena muži sloužila a rozhodně nebyla plnohodnotnou partnerkou.
 

Související obsah


Za první republiky se páry mohly buď rozvést bez možnosti dalšího sňatku nebo jít do rozluky – ta jim totiž dovolovala najít si dalšího partnera. Není tudíž divu, že množství rozvodů po odstranění všech zákazů vzrostl geometrickou řadou.


Jak to vypadá s manželskými vztahy u nás nyní a co podniknout proto, aby se manželstvím i bez vnějších zákazů dařilo, zjišťovala redaktorka magazínu Víkend Adéla Klingohrová.


 

tn.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz