Krimi

Nový český rekord! Řidič nadýchal 8,39 promile alkoholu, pak zkolaboval

Nový český rekord! Řidič nadýchal 8,39 promile alkoholu, pak zkolaboval
Zdroj: TN.cz

Česko má dalšího neoficiálního "promilového" rekordmana s alkoholem za volantem. Včera policisté v Pacově dopadli opilého řidiče, který jim nadýchal neuvěřitelných 8,39 promile. Pak zkolaboval.

Řidiče v Opelu zastavili policisté sotva vyjel. Všimli si ho na Sídlišti Míru v Pacově zrovna když nasedal a odjížděl z parkoviště u nedalekého baru. Řidič byl viditelně pod vlivem alkoholu. Za okamžik policistům už bylo jasné, že opilost by u něj nepřehlédl ani slepý.
 

Čtyřiatřicetiletý muž policistům dýchl do měřícího přístroje a ti se nestačili divit. Naměřená hodnota dosáhla stupnice 8,39, což nikdo z nich dosud neviděl. Muž tak svým "výkonem" překonal i nejslavnějšího opilce za volantem, traktoristu Milana Čurdu. V roce 2005 sjel ze silnice s fekálním vozem a lehce narazil do sloupu. Vzápětí nadýchal 7,94 promile alkoholu v krvi.

Související obsah

Soud ani soudní znalci tuto hodnotu sice zpětně nepotvrdili, ale Milan Čurda tehdy proslul jako "osmipromilový řidič". Podobně je to s rekordem médiím dosud neznámého řidiče z Pacova. Nadýchal dokonce přes osm promile, ale takovým pijákem jako Čurda asi nebude. Policisté ho totiž nechali dechovou zkoušku ještě třikrát zopakovat. To už muž nadýchal postupně 4,12, pak 3,54 a nakonec 2,54 promile.
 

I přes klesající hodnoty bylo alkoholu na řidiče až příliš. Zhruba dvacet minut sice s hlídkou komunikoval, ale pak náhle zkolaboval a policisté museli zavolat záchranku. Zdravotníci u muže zjistili akutní intoxikaci alkoholem a převezli ho do pelhřimovské nemocnice. Tam mu také vzali krev, aby přesně určili množství alkoholu, které před jízdou vypil.
 

Řidičský průkaz ale policisté muži nezabavili. Jízda v opilosti totiž není jeho jediným prohřeškem. Řidičák dokonce vůbec nemá. Teď ho policisté vyšetřují kvůli přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

ČTĚTE TAKÉ:

Že je alkohol za volantem nebezpečný? Víme, co může být až 8x nebezpečnější!

Nechutná fotogalerie: Co všechno udělá s holkami alkohol

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz