Krimi

VRAŽDA PETRY z Jihlavy: Odklízeč Doležal DOSTANE VÝJIMEČNÝ TREST?

VRAŽDA PETRY z Jihlavy: Odklízeč Doležal DOSTANE VÝJIMEČNÝ TREST?
Zdroj: facebook.com

Pozůstalým po Petře V. z Jihlavy se ulevilo. Jakub Doležal, který pomáhal odklízet její tělo po brutální vraždě, zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom Nejvyšší soud. Doležala odsoudil Krajský soud ke dvěma letům vězení, vzhledem k tomu, že ve vazbě je už rok, mohl požádat o prominutí poloviny trestu.

Doležal byl odsouzen spolu s dalšími dvěma komplici Michalem Kisiovem a Tomášem Zavřelem za brutální vraždu, která se stala loni v bytě jednoho z nich v Jihlavě. Patnáctiletá Petra zemřela krutou smrtí - byla vyhozena z okna, následně přinesena zpět do bytu, kde mladíci svůj ohavný čin brutálně dokončili.

Podívejte se v galerii na fotografie obviněných po vynesení rozsudku: 

Krajský soud jim vyměřil nepravomocné tresty. Kisiova poslal za mříže na 25 let, Zavřela na 22 let a Doležala za pomáhání při odklízení na dva roky a zároveň ho propustil z vazby. Proti tomu ale na místě státní zástupce podal stížnost. Doležal tak na svobodu nemohl.

Související obsah

Nejvyšší soud nyní zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Brně a Doležal tak stále musí zůstat ve vazbě. Rozsudky zatím nejsou pravomocné, líčení bude pokračovat 7. května u Vrchního soudu v Olomouci. Není vyloučeno, že Doležalova účast na případu bude překvalifikována a mohl by mu tak hrozit podobně vysoký trest, jako Zavřelovi s Kisiovem.

Pouhé 2 roky považuje většina lidí v Jihlavě za směšně nízký:

ČTĚTE TAKÉ:

Zavraždili přítelkyni Michaela Douglase. Měl si ji brát

Dívka ubodala nejlepší kamarádku kuchyňským nožem. Dala na Facebook nahou fotku

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz