Raketoplán

Moře vyplavilo ZÁHADNÝ PŘEDMĚT! Neuvěříte, co to bylo!

Moře vyplavilo ZÁHADNÝ PŘEDMĚT! Neuvěříte, co to bylo!
Zdroj: reddit.com

Představte si, že na procházce po pláži objevíte neznámý předmět docela velkých rozměrů a podivného původu, který se tváří jako kus letadla. A když jeho fotky vystavíte na internet, nestačíte se divit.

Přesně to se totiž stalo jednomu Američanovi na pobřeží Kalifornie. Nahrál své podivné snímky na internet a zanedlouho se zjistilo, o co jde. Žádné letadlo, ale vesmírná loď!

Podívejte se v galerii na fotografie záhadného předmětu:

Jednalo se o kus rakety Ariane 5, konkrétně kryt z její horní části. Raketu opouští asi 150 kilometrů nad povrchem Země, dá se tedy říct, že byla na padesátikilometrovém výletě ve vesmíru.

Související obsah

Na troskách je několik elektronických součástek a je také vidět dobře známé tepelné těsnění, jehož porucha stála například za katastrofou raketoplánu Columbia v roce 2003.

ČTĚTE TAKÉ:

V Mléčné dráze jsou prý miliardy planet s podmínkami pro život

Jean-Claude Van Damme provokuje Chucka Norrise: Roztahuje nohy ve vesmíru

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Raketoplán

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz