Kostra

Monstrum z NYMBURSKA: Záhada tajemné kostry na stromě ROZLUŠTĚNA!

Monstrum z NYMBURSKA: Záhada tajemné kostry na stromě ROZLUŠTĚNA!
Zdroj: TN.cz

Nad tím, komu může záhadná kostra na stromě v lese na Nymbursku patřit, si od středy lámali hlavu lidé po celé republice. Zdá se, že je toto tajemství konečně rozluštěno, odborníci se shodli.

Na kostru zvířete upozornili čtenáři TN.cz, a tak redakce oslovila vědce, zoology, myslivce i záhadologa. Asi metr dlouhá kostra o třiceti obratlích a šesti viditelných žebrech se objevila v lese u obce Seletice na Nymbursku. Kostra vypadala opravdu tajemně a budila dojem, jakoby patřila mláděti nějakého bájného draka.


Vysvětlení je ale mnohem jednodušší a půjde o úplně obyčejné zvíře. "S největší pravděpodobností se jedná o kostru turovitého sudokopytníka, možná kozy nebo muflona. Je možné, že ji na strom umístili lidé," uvedl pro TV Nova Jaroslav Šimek, náměstek Zoo Praha.


A další odborník se k němu přiklání. "Na lebce jsou patrné rohové kosti, takže jde o nějakého sudokopytníka z čeledi turovití (Bovidae) a přikláním se k názoru kolegy ze ZOO Praha, že to nejspíše bude domácí ovce nebo koza," sdělil TN.cz profesor Jan Zima z Akademie věd a dodal: "Pravděpodobnost, že by v českých lesích pobíhal nějaký záhadný a dosud neznámý druh, se proto velmi silně blíží nule."

Související obsah


A dokonce i záhada toho, jak se kostra zvířete dostala na strom, je vyřešena. Dal ji tam muž, aby na ni nedosáhli psi. Přiznal to reportérce TV Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Nejzáhadnější tvorové světa: Tyhle bestie byste určitě potkat nechtěli!

5 záhad Jurského parku. Podívejte se, co vám ve filmu uniklo

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz