Domácí

Tříletá Nikolka OPĚT SLYŠÍ! Anonymní dárce zaplatil ztracenou součástku

Tříletá Nikolka, která během svého krátkého života přišla už dvakrát o sluch, dokáže opět vnímat zvuky. Slyšet přestala, když jí byl pouhý rok, poté jí lékaři voperovali takzvaný koch-leární implantát. Jenže předminulý víkend na procházce s babičkou v Lounech ztratila jeho důležitou součást.

Procesor, který zpracovává zvuky stojí okolo tří set tisíc korun. Po odvysílání reportáže se našel dárce, který Nikolce součástku zaplatil. Přál si ale zůstat v anonymitě.

Holčička po ztrátě procesoru nic neslyšela, bála se okolí a jen tiše seděla a zřejmě vůbec nechápala, co se s ní děje.

Rodiče mohli utrpení své dcery jen smutně přihlížet. Nový procesor v ceně přesahující 300 tisíc je mimo jejich finanční možnosti. Nejhůř situaci nesla babička. Nikolka procesor ztratila, když byly spolu.Rodině zdrcené ze ztráty drahého zařízení pomohl dárce, kterému nebyl osud holčičky lhostejný.


Související obsah

 "Díky vaší televizi se nám ozval pán, který se nám nabídl, že Nikolce na to přispěje, ty peníze bysme dohromady nikdy nedali. Chtěl bych mu poděkovat, aby věděl, co to pro nás znamená," řekl reportérovi TV Nova tatínek děvčátka.

Původní procesor zřejmě někdo našel a nechal si ho i když je mu k ničemu. Pokud by se ho pokusil prodat, mohl by klidně skončit i ve vězení.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz