Domácí

Konec Opencard? Bude se Praha vracet k papírovým kuponům?

Konec Opencard? Bude se Praha vracet k papírovým kuponům?
Zdroj: TN.cz

Dva týdny zbývají do ukončení smlouvy se společností eMoneySevices (EMS), která je podepsaná pod projektem Opencard! Co se stane, pokud se smlouva neprodlouží?

Pokud 15. června Praha nepodepíše prodloužení smlouvy se společností EMS, je velmi pravděpodobné, že tím skončí krátká éra karty Opencard. Ta přišla město už na 1,2 miliardy korun. Osud červené karty by tak zůstal v rukách soukromé společnosti, která karty pro Pražany může nechat fungovat dál, nebo je zablokovat. Informaci přinesl server idnes.cz.
O doklad umožňující přepravu městskou hromadnou dopravou by tak ze dne na den přišlo kolem miliónu lidí. Asi 140 tisíc lidí by si muselo zařídit novou kartičku do knihovny. Město proto rychle hledá nejschůdnější řešení. Ve hře je například návrat papírových kuponů, o jejichž tisku město už reálně uvažuje. Ty by cestujícím mohly sloužit v průběhu června. Přechod na papírové kupóny by Prahu připravil o 16 miliónů. 


Město zvažovalo, že by celý projekt Opencard od EMS odkoupilo a dále rozvíjelo, ale cena 370 miliónů se jim zdála příliš vysoká. V budoucnu se proto připravuje nové výběrové řízení na projekt, který by tento neúspěšný projekt nahradil. Co bude s tím současným, je zatím ještě otázkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz