Krimi

Soudní znalec rozesílal nahé fotky expřítelkyně. U soudu končí a dostane pokutu

Soudní znalec rozesílal nahé fotky expřítelkyně. U soudu končí a dostane pokutu
Zdroj: Thinkstockphotos

Na mimořádný průšvih si zadělal soudní znalec na extremismus Ivo Svoboda. Na facebooku zveřejnil nahé fotky své bývalé přítelkyně a fotky rozeslal i kolegům a známým ženy. U soudu za to vyfasoval pokutu 30 tisíc korun.

Vše se odehrálo zhruba před dvěma lety, když se se Svobodou rozešla jeho přítelkyně. Muž využil či spíše zneužil intimní fotografie, které v dobách trvání vztahu se ženou pořídil. Vytvořil její falešný facebookový profil a na něj fotky umístil.
 

To mu ale nestačilo. Napsal ještě osm dopisů, ke kterým také přiložil zmiňované lechtivé fotky a rozeslal je lidem ze zaměstnání své expřítelkyně. Mezi dalšími adresáty byl ženin bývalý partner a lidé, se kterými pracovně spolupracovala.
 

Muž své bývalé přítelkyni opravdu zavařil. V jejím zaměstnání začali prověřovat odměny, které dostávala, kolegové se jí smáli a jako by toho nebylo dost, Národní bezpečnostní úřad začal znovu prověřovat ženinu prověrku na stupeň tajné.
 

Související obsah

Ivo Svoboda při vyšetřování před policisty ani později před soudem nijak nezapíral. Potvrdil, že žalovaných skutků se dopustil, ale tvrdil, že se tak stalo v sebeobraně. Bývalá přítelkyně na něj údajně tlačila, aby jí zařídil protekci na vysoké škole, kde učil.
 

Soud ale tento způsob obhajoby nebral v potaz. Ivo Svobodovi přitížilo i to, že šlo o skutek plánovaný a promyšlený. Kromě pokuty doplatí Svoboda na svůj úlet i kariérně. Odsouzením za úmyslný trestný čin přijde o možnost dělat soudního znalce. A protože se tomuto oboru věnoval i v mezičase, dopustil se také přestupku.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz