Domácí

Simona začala pít na mateřské jako pětina žen! Proč?

Každá pátá alkoholička v Česku začne pít na mateřské dovolené. V Televizních novinách jsme vám představili Simonu- matku tří dětí, která se rozhodla zveřejnit svůj příběh. Chce tak varovat ostatní ženy v podobné situaci.

Simona se několik let doma opíjela, ale rozhodla se léčit a teď po třech měsících opustila léčebnu. Do tváře mámy, kterou k nástupu do léčebny donutil až pláč jejích dětí nad jejím bezvládným tělem, jste pohlédnout nemohli. Ona se ale teď, 14 dní po návratu z léčebny rozhodla s démonem alkoholu bojovat otevřeně. Seznamte se - paní Simona, léčená matka alkoholička.

Je to boj, už nikdy se nenapít. A získat si znovu důvěru čtyřletého syna a dvanáctileté dcery - to může být nad síly i mnohem silnější osobnosti. "Jednou nebo dvakrát mě přišla kontrolovat. Když jsem večer seděla a kouřila venku tak najednou přišla a hledala jeslti ta láhev tam najednou není," říká Jana o prvních dnech mimo léčebnu.

Doteď byly děti zvyklé, že máma se o ně příliš nezajímá. Nebavilo ji si s nimi ani hrát. Motorem jejího života byla dobře schovaná lahev. Ted teprve se Simona učí užívat si mateřství: "Je to smutné, ale skoro v padesáti letech se to učím všechno skoro znova. A hrozně mě to s těma dětma baví, když se dívají na divadlo a smějou se. Prostě teď to má všechno smysl a tohle vidím."

Někdy má rodina pocit že klientka přijela ze servisu. Ale ono to tak neni. Někdy se to podaří a někdy se to nepodaří. Jakákoli stresová situace ji může vrátit zpět na dno - lahve. Alkohol zatím ještě vidí všude. Ale bojuje ze všech sil.

Michaela Nová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz