Kuna

Kuna opakovaně leze na policejní parkoviště! Policistům ničí auta!

Kuna opakovaně leze na policejní parkoviště! Policistům ničí auta!
Zdroj: Policie ČR

Nezvaná návštěvnice znepříjemňuje život policistům na Královéhradecku. Kuna tam opakovaně chodí na policejní parkoviště, kde poškozuje zaparkovaná auta.

"Podezřelý pohyb na zmíněném parkovišti neunikl pozornosti službu konajícího zaměstnance, který si díky kamerám nezvaného hosta ve střeženém objektu všiml. Zaznamenal také, že se na místo činu vrací doslova se železnou pravidelností a není to žádný amatér. Každý den cca ve 21:35 vyráží do akce s tím, že se nejprve schová pod jedno z vozidel. Když se přesvědčí, že je „čistý vzduch“, zamíří tryskem k autu, které si předem vybere. Zde se zdánlivě nepozorovaně ukryje a začne si pochutnávat. Zbožňuje totiž elektrické kabely, plsť mezi motorem a kabinou nebo různé plasty. Po této hostině místo opustí stejně rychle, jak přišel," uvedla policjení mluvčí Lenka Burýšková, která mluvila samozřejmě o kuně.

Související obsah

Policistům teď s naschvály zvířete, které poškodilo už 7 zaparkovaných aut, došla trpělivost. Kuna tam podle nich přečkala zimu, ale jinam se jí už nechce. Policisté tak jsou odhodláni se kuny zbavit. Který ze zaručených návodů policisté využijí zatím není jasné.

Zdroj: Policie ČR

"Nutno dodat, že policisty toto zvířátko prý nemůže zaskočit. V minulosti se totiž setkali např. se vzácnými papoušky, chameleony nebo s klokany," dodala mluvčí.

Podívejte se na reportáž: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz