Založil požár a pak se chtěl předvést jako hrdina - tenhle hloupý nápad nevyšel mladíkovi z Pardubicka. Nezkontroloval si hydranty s vodou a sklad s počítači lehl popelem.
Obrovský požár ve skladu s počítači na Pardubicku v únoru zaměstnal desítky hasičů a způsobil milionové škody. Teď policie obvinila devatenáctiletého mladíka ze žhářství. Nejde navíc o jeho první případ.
Při požáru postupně chytilo sto palet s počítači. Dým byl tak hustý, že zakryl polední slunce. Čtyřicet hasičů mělo co dělat, aby oheň za použití hektolitrů pěny zvládli. A to jenom proto, že se mladík chtěl předvést. Kamarádům chtěl ukázat, jaký je hrdina. Nejdřív založil požár a poté ho chtěl vodou z hydrantu uhasit. Jenže nečekal, že na řádu je technická závada.
Plameny způsobily škodu za osm miliónů korun. Osm let je také počet roků, které by za to mohl mladík strávit za mřížemi. Navíc bude muset škodu patrně uhradit. Policistům se nejprve přiznal, ale teď všechno popírá.
Přitom o jeho láske k ohni policie už ví z minulosti. "Mohu potvrdit, že muž byl obviněn z obdobné trestné činnosti, také se týkala požáru," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Je to stejný mladík, který měl v Pardubicích pro zábavu zapaloval kontejnery. Ukradl i terénní auto, které poté za Pardubicemi zapálil. A to jen proto, že s autem zapadnul.
Duševně nemocný mladík přesto zřejmě není - myslí si to alespoň odborníci. "Nejspíš to pyromanie v pravém smyslu nebude. Spíše to budou chlapecké lumpárny a taková ta tendence - oni mně nechytí, já jsem nejlepší, podívejte se, co jsem udělal," domnívá se psycholog Jan Lašek z Univerzity Hradec Králové.
Mladíka čeká řada výslechů. Firma, která sklady pronajímala, se k případu vyjadřovat nechce - nemá prý ještě oficiální zprávu od policie.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz