OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Degustační salón Pálava se otevírá milovníkům vín

Degustační salón Pálava se otevírá milovníkům vín
Zdroj: oficiální zdroj

Přímo pod Stolovou horou, v malebné obci Bavory, byl nedávno otevřen Degustační salón Pálava. Jde o ambiciózní projekt, který se zaměřuje na jednu z nejexkluzivnějších tuzemských vinařských oblastí – Pálavu.

Chráněná krajinná oblast (CHKO) Pálava leží v nejteplejší a nejsušší oblasti ČR a má téměř středomořský ráz. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály a skalní stepi a lesostepi s neobyčejně bohatou teplomilnou flórou a faunou. A právě vápencové podloží dává místním vínům zcela jedinečný ráz.


Degustační salón Pálava se proto orientuje výhradně na vína od vinařů z pálavského regionu. Podmínkou přitom je, že hrozny pro tato vína musí uzrát v CHKO Pálava, kde se réva pěstuje se zvláštním zřetelem na ochranu krajiny.
Vína je možné po ochutnání zakoupit přímo na místě a připravuje se také možnost nákupu prostřednictvím e-shopu.


V současné době je provoz Degustačního salónu Pálava ve zkušebním režimu a na degustaci je nutné se předem objednat. Naplno se veřejnosti salón otevře až od příštího roku.


Již nyní ale v Degustačním salónu Pálava probíhají nejrůznější firemní i rodinné akce, školení i svatební hostiny, či jen přátelská posezení u sklenky vína. Kromě pálavských vín totiž salón nabízí ojedinělý komplex historických i nově vybudovaných sklepů s chodbami o délce přes 130 metrů.


Pozemní komplex pojme až 150 sedících návštěvníků, přičemž možnost ubytování je buď přímo nad Degustačním salónem v moderně zařízených apartmánech, kde lze ubytovat několik rodin a nebo menší skupinu. Případně lze nabídnout kapacitu dalších místnich penzionů nacházejících se v blízkém okolí.


Apartmány Bavory v kombinaci s Degustačním salónem nabízejí také možnost prožít netradiční víkend či dovolenou všem milovníkům vína, historie, cykloturistiky i rybaření.

Tisková zpráva
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz