Na vaší straně

Hazard se životem? Majitelé zahradních bazénů podceňují ochranu

Majitelé zahradních bazénů u rodinných domů podceňují ochranu malých dětí před pádem do vody. Poukazují na to prodejci bazénů. O bezpečnostní rolety není podle nich příliš velký zájem. A pokud u bazénu chybí a v rodině je malé dítě, je to jen krůček k tragédii. Naposledy ve středu večer na Rokycansku spadlo do bazénu a topilo se rok a půl staré dítě.

Vše naštěstí dobře dopadlo. Dítě přežilo. Záchranáři malého pacienta letecky transportovali do plzeňské nemocnice. Policisté prošetřují případné zanedbání rodičů nebo někoho, kdo měl dítě hlídat. Jedno je jisté, zahradní bazén neměl bezpečnostní roletu. Ta by neštěstí zabránila.

"Za tu dobu, co to dělám, zhruba dvacet let, tak o to zabezpečení se zajímalo zhruba pět, šest lidí," uvádí prodejce bazénů Jaroslav Sýkora.

Podle výrobce rolety z lamel unesou dospělého, natož dítě. V satelitním městečku na Sokolovsku reportér TV Nova napočítal bezmála třicet bazénů. Ani jeden nic podobného neměl. Ani jeden z nich by pádu dítěte do vody nezabránil.

Bezpečněji vypadá bazén zastřešený plastovou konstrukcí. I tu ale i malé děti otevřou.

Děti nemusíme vždy ohlídat a dokazují to tři neštěstí z posledních dnů, kdy do zahradních bazénů spadly a topily se děti. Život jim pokaždé naštěstí zachránili zdravotníci. Na Orlickoústecku, Chrudimsku a na již zmiňovaném Rokycansku.

s přispěním F. Nyklase, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz