Ekonomika

Máte účet u České spořitelny? Připlatíte si! NOVÝ CENÍK

Máte účet u České spořitelny? Připlatíte si! NOVÝ CENÍK
Zdroj: Mediafax

Lidé, kteří mají účet u České spořitelny, si ode dneška zaplatí za některé služby víc. Zdraží například příkaz k platbě na cizí účet, který je u České spořitelny či v jiné bance, nebo výběr v hotovosti na přepážce. Naopak zlevní výběry z bankomatů.

Česká spořitelna začala fungovat podle nového ceníku služeb. Klienti si za většinu služeb připlatí, zlevní v podstatě jen výběry hotovosti z bankomatů. Místo šesti korun se bude platit jen pět.
 

Naopak více klienti zaplatí třeba za platební příkaz přes internetbanking, mobil či bankomat nebo platbomat České spořitelny. Až dosud to byly dvě koruny, podle nového ceníku to ale bude pět korun. A to platí pouze za platby na cizí účty České spořitelny.
 

Pokud pošlete platbu do jiné banky, počítejte s dalšími dvěma korunami navíc. Tento poplatek sice spořitelna účtovala už před tím, ale celkově lidé za tyto platby platili čtyři koruny, nyní díky zdražení to bude sedm.


Související obsah


 

Další výrazné zdražení se lidé dočkají při výběru hotovosti na přepážce. Z 65 korun Česká spořitelna bude nově účtovat 80.
 

Kompletní ceník pro platby najdete ZDE:

Ceník poplatků České spořitelny (platný od 15. 8. 2014)

Typ souboru:pdf

 

Pokud se vám zdají jednotlivé poplatky drahé, Česká spořitelna nabízí i tzv. transakční balíčky. "Ode dneška (15. srpna) platí nový ceník České spořitelny. Některé poplatky v ceníku rušíme, jiné snižujeme či navyšujeme, nejde však o žádné plošné zdražování. Upravujeme ceny jednorázových plateb, ale ceny výhodných balíčků zůstávají stejné, i nadále tedy klienti díky nim mohou provádět transakce zdarma. V cenách také zohledňujeme výši nákladů na transakci a také zvolený způsob komunikace klienta s bankou. Upravujeme tedy ceny u položek, které se zpracovávají manuálně, především se jedná o transakce na přepážce," vysvětlila Klára Pačesová z tiskového centra České spořitelny.
 


Česká spořitelna je největší českou bankou. Její služby využívá více než 5 milionů klientů. Patří do skupiny Erste Group. Spořitelna loni měla čisté příjmy z poplatků 11,3 miliardy korun. To je ale v porovnání s předchozím rokem o 4 procenta méně.
 

"Meziroční pokles objemu poplatků a provizí je ovlivněn ekonomickou situací, a také tím, že klienti častěji využívají levnější internetové bankovnictví a poplatkově zvýhodněné programy a produkty," píše se ve výroční zprávě České spořitelny.

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz