Epilepsie

Epileptička Katka měla záchvat. Nepomohli jí a ještě ji okradli!

Tohle je opravdový hyenismus! Čtyřiadvacetiletou Katku chytl přímo na ulici epileptický záchvat. Nejenže jí dlouho dobu nikdo nepomohl, ještě ji okradli. Ukradli jí zlatý prsten, který dostala k 17. narozeninám.

Mladá dívka ze Žďáru nad Sázavou dostala přímo na ulici epileptický záchvat. A nejen, že ji nikdo, kdo šel kolem nepomohl, navíc se našel i zloděj, který ji stáhl z ruky a ukradl památeční zlatý prsten.
 

Vedle studia pracuje ještě jako ošetřovatelka. Když se Kateřina Čechová vracela z praxe domů, dostala epileptický záchvat. Čtyřiadvacetileté dívky v křečích si ale nikdo z kolemjdoucí dlouho vůbec nevšímal.Přitom prošly kolem ní desítky lidí.
 

Katka dostala záchvat v těchto místech na jedné z hlavních ulic ve Žďáře nad Sázavou , zhruba 15 minut jí nikdo nepomohl. To nejhorší ale teprve mělo přijít. Když konečně někdo přivolal záchranáře a v nemocnici ji stabilizovali, zjistila, že jí na ruce chybí památeční prstýnek. Někdo se neštítil okrást bezmocnou dívku přímo během epileptického záchvatu.
 

"Okradl mě o zlatý prstýnek. Dostala jsem ho jako dárek k 17. narozeninám," říká Katka. "Je to hyenismus nejhoršího zrna. Když okradete člověka v bezvědomí, co horšího mohl," dodává její maminka.
 

Související obsah


Dívka už nepočítá s tím, že šperk ještě někdy uvidí. teď hlavně doufá, že kdyby se ještě dostala na ulici do podobných zdravotních problémů, tak jí tentokrát už lidé pomohou. Stačí přitom tak málo. "Stačí zavolat záchranku, počkat u něj a postarat se, aby se mu nic nestalo," vysvětluje Roman Kratochvíl z nemocnice v Novém Městě na Moravě.
 

Po pachateli krádeže pátrá policie, která hledá i svědkyi. V blízkém okolí totiž nejsou žádné městské kamery, které by celý incident zachytily.

TN.cz / TV Nova / David Pik,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz