Zajímavosti

Muž držel otce a bratra v řetězech 20 let, protože neměl na léčbu!

Muž držel otce a bratra v řetězech 20 let, protože neměl na léčbu!
Zdroj: Thinkstockphotos

Tohle není příběh po slabé povahy. I přesto si muž, který neuvěřitelných 20 let věznil vlastního otce a bratra v řetězech, zaslouží shovívavost. Nic jiného totiž v podstatě nemohl dělat.

Pětatřicetiletý Dineš Kaurav z Indie je totiž neuvěřitelně chudý. A protože neměl dost peněz na to, aby duševně nemocným příbuzným zaplatil odbornou pomoc, musel si pomoct sám.


Dineš tvrdí, že jeho pětašedesátiletý otec a jednadvacetiletý mladší bratr začali být velice agresivní a hrozilo velké nebezpečí, že ublíží sobě nebo lidem v okolí. A aby on vůbec mohl chodit do zaměstnání, musel je na dobu své nepřítomnosti svazovat řetězem.


"Dělal jsem všechno, co bylo v mých silách, abych jim zajistil léčbu, ale neměl jsem zkrátka dost peněz na léky," cituje Inda britský Daily Mail.


Dineš doplnil, že jeho otec a bratr začali být agresivní a házeli po dalších lidech z vesnice kameny nebo utíkali z domu a nevraceli se. Zoufalý muž tak nakonec zvolil řetězy jako poslední východisko.


Stát totiž odmítal léčbu obou mužů dotovat. Až nyní - díky podpoře dalších vesničanů a zveřejnění příběhu - se úředníci konečně chytili za nois a slíbili, že oběma handicapovaným zajistí léčbu ve specializované nemocnici.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz