Sněžka

Base jumper Martin Trdla se zabil při přeletu Sněžky! Co se stalo?

Base jumper Martin Trdla se zabil při přeletu Sněžky! Co se stalo?
Zdroj: facebook.com

Čtyřicetiletý base jumper Martin Trdla se zabil na Sněžce. Při přeletu nejvyšší české hory se totiž z dosud neznámých příčin zřítil. Chtěl na tzv. wingsuitu přeletět vrchol Sněžky a přistát v Obřím dole.

Na Sněžce se zabil base jumper. Čtyřicetiletý skokan Martin Trdla, který byl průkopníkem base jumpingu v Česku, dopoledne vyskočil z rogala a chtěl přeletět vrchol hory. To se mu ovšem nepovedlo a zřítil se asi 200 metrů pod vrcholem na polské straně. Po dopadu na kamennou suť zemřel.
 

"Během několika minut byl u něj kolega, který nedaleko obnovoval tyčové značení a posléze záchranáři vyslaní z Pece pod Sněžkou. Záchranáři ale zjistili, že mladý skokan je bez známek života a vše nasvědčovalo tomu, že utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," uvedl Pavel Smejkal z Horské služby Krkonoše.
 

Na místo byl přivolán i vrtulník. Lékař, který k Martinovi zeslaňoval, už konstatoval pouze smrt. "Na místě je i polská horská služba GOPR. S tou nyní řešíme transport a jednáme o dalším vyšetřování události. To ale zřejmě převezme polská policie, protože k nehodě došlo na polském území," upřesnil Smejkal.
 

Související obsah


Base jumping je extrémní parašutismus. Skokani skáčou z vysokých budov či skalisek a po volném pádu teprve otevírají padák. Při base jumpingu se využívají i speciální obleky (tzv. wingsuity) s plochami podobnými křídlům, které umožňují klouzavý let. Právě wingsuit měl oblečen i Martin Trdla, který zahynul na Sněžce.

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz