Důchodci

Muž (77) v Pardubicích se dusil na lavičce. Pomoc přišla příliš pozdě

Muž (77) v Pardubicích se dusil na lavičce. Pomoc přišla příliš pozdě
Zdroj: TV Nova

Kvůli lhostejnosti kolemjdoucích možná zemřel člověk. Případ, který se stal v Pardubicích, překvapil policii i záchranáře. Na tamním nádraží zkolaboval sedmasedmdesátiletý senior a celé čtyři minuty si ho nikdo nevšiml.

Až strážník městské policie, který nebyl ve službě, se mu snažil poskytnout první pomoc. Bohužel muž nakonec v nemocnici zemřel.

Seniorovi bylo špatně, dusil se. Na lavičku si šel odpočinout, ale jeho srdce přestávávalo bít. Čtyři minuty byl muž bez pomoci. Kolem něj bez zájmu prošlo dvanáct lidí. Později přišla ostraha nádraží a v závěsu jeden muž. Je to strážník městské policie, ten den měl volno a s dcerou si vyrazil na zmrzlinu.

"Hned mi v hlavě sepnulo, že je potřeba přiložit ruku dílu. Na jednu stranu jsem oživoval, na druhou stranu jsem koukal, aby mi tu dceru někdo neodvedl," sdělil TV Nova Lukáš Kamaryt, strážník Městské policie v Pardubicích.

Související obsah

Dorazili záchranáři, muže se až po hodině podařilo oživit. Pomoc přitom mohla přijít dřív. Muž v nemocnici přesto zemřel. Podobný případ už se na stejném nádraží stal pár lety.

pet/ Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz