Krimi

Konečně! Policie ZADRŽELA MUŽE PODEZŘELÉHO z vraždy Elišky!

Konečně! Policie ZADRŽELA MUŽE PODEZŘELÉHO z vraždy Elišky!
Zdroj: TN.cz

Policie večer zadržela muže podezřelého z vraždy devítileté Elišky v Klášterci nad Ohří. Bližší informace zatím uvádět nechce. Zadrženým mužem měl být údajně bratranec Eliščiny matky Aleny.

Policie ve čtvrtek ve 20:45 zadržela člověka, kterého podezírá z vraždy devítileté Elišky v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku. "Mohu potvrdit, že jsme zadrželi osobu, která je důvodně podezřelá z tohoto zvlášť závažného zločinu. Více informací s ohledem na probíhající úkony v tuto chvíli poskytovat nebudeme," potvrdila krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. "Kriminalisté muže vyslýchají a provádějí další úkony," uvedla mluvčí Bartošová. Muž obviněn zatím nebyl.
 

K dotazu, zda zadržený, přibližně pětatřicetiletý, muž patří k rodině nebo blízkému okolí malé Elišky, se mluvčí prozatím odmítla vyjádřit. Další informace k případu podle mluvčí policisté sdělí médiím a veřejnosti v pátek.
 

Podle zpráv reportérky TV Nova Karly Mráčkové přímo z Klášterce zadrželi policisté muže v místě. Převezli ho na služebnu, která je přímo u školy, odkud zmizela Eliška. S podezřelým mají policisté v noci zamířit na kriminální policii v Ústí nad Labem nebo do Chomutova. "Místo činu už odpoledne policisté znovu uzavřeli a intenzivně propátrávali," popsala situaci Karla Mráčková.
 

Související obsah

Dívka zmizela v úterý krátce po poledni cestou ze školy. Pátraly po ní stovky policistů, hasičů i dobrovolníků. Její tělo našli kriminalisté ve středu odpoledne v lese u Ciboušova, asi jen kilometr od dívčina bydliště. Soudní pitva potvrdila, že zemřela násilnou smrtí.
 

"Pro celé město je to velmi dobrá zpráva. Určitě přispěje ke zklidnění situace a zlepšení napjaté atmosféry. Věřím, že policisté zadrželi skutečného pachatele. Za všechny občany bych jim chtěla poděkovat za výborně odvedenou práci," reagovala na informaci o zadržení podezřelého starostka Klášterce Kateřina Mazánková (Strana Zdraví Sportu Prosperity).
 

Vyhlášená zvýšená bezpečnostní opatření ze strany městské policie budou podle ní aspoň v pátek fungovat. "Sejdeme se s řediteli škol, kde situaci rozebereme a povíme si, co dál. Například jaké prodloužení doby přítomnosti strážníků v okolí škol by jim vyhovovalo," uvedla starostka s tím, že městští i státní policisté hlídkovali například na nebezpečných přechodech u škol už před touto tragédií.

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz