Koupaliště

Nový relax pro Pražany! Na Lhotce obnoví koupaliště

Nový relax pro Pražany! Na Lhotce obnoví koupaliště
Koupaliště na Lhotce se dočká obnovy |

Obyvatelé Prahy se můžou těšit na další místo, kde budou moci relaxovat. Už v dubnu příštího roku obnoví Praha 4 koupaliště na Lhotce.

Přírodní koupaliště na Lhotce bude po letech, kdy bylo uzavřeno a chátralo, opět sloužit veřejnosti. Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo odkoupení areálu od společnosti Eco-Investment. Tím se otevírá cesta ke znovu zprovoznění oblíbeného koupaliště mnoha Pražanů.
 

Jednání s Eco-Investmentem nebyla jednoduchá. Firma odmítala prodat pozemky bývalého koupaliště a odmítala i směnu za jiné pozemky. "Nakonec se mi ale po složitém vyjednávání podařilo dohodnout s vlastníkem, že pozemky areálu koupaliště Lhotka městské části odprodá,“ říká starosta Prahy 4 Pavel Caldr.
 

Koupaliště na Lhotce bylo neodmyslitelnou součástí života obyvatel Prahy 4 po několik generací. Oblíbené bylo kvůli tomu, že se nachází relativně blízko centra metropole. Sjížděli se tam proto obyvatelé ze všech okolních částí.
 

Jenže v roce 2005 stát pozemky, na kterých se areál nachází, prodal soukromému investorovi, který koupaliště provozovat nechtěl. Naopak plánoval, že pozemky využije jako stavební pro výstavbu bytových domů. Tomu se ale naštěstí podařilo zabránit.
 

"Čeká nás ještě hodně práce, areál v uplynulých letech zpustl a prakticky nic z toho, co v něm je a co lidé v minulosti užívali, se dnes nedá použít. Přesto plánujeme koupaliště znovu otevřít v dubnu příštího roku,“ uzavřel starosta.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Bizarní fotogalerie: Kluci si udělali bazén v bytě

Největší bazén na světě: Podívejte se na úžasné fotky

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz