Smrt

Převratná studie: Vědci dokázali, že existuje ŽIVOT PO ŽIVOTĚ!

Převratná studie: Vědci dokázali, že existuje ŽIVOT PO ŽIVOTĚ!
Zdroj: isifa.com

Vědci z univerzity v Southamptonu přišli na to, že lidské vědomí funguje minimálně několik minut poté, co člověk umře. Co o zážitcích řekli lékaři a pacienti, kteří přežili klinickou smrt?

Smrt od nepaměti fascinuje mnohé, věřící, ateisty i odborníky. Výzkum života po životě a zážitků na hranici života a smrti, který vědci provedli s dvěma tisíci lidmi z různých zemí, přinesl zajímavý výsledek.  Odborníci zkoumali pacienty z 15 různých nemocnic v Anglii, Americe a Rakousku a zjistili, že naše vědomí funguje i po tom, co lidský mozek zcela "vypne". V praxi to znamená, že člověk vnímá i bezprostředně po smrti.

Téměř 40 procent lidí, kteří "se vrátili zpět" a přežili svou klinickou smrt, popsali zážitky z druhého břehu. Jeden muž ve výpovědi uvedl, že z rohu místnosti sledoval vlastní tělo a tým lékařů, kteří se ho snažili oživit. Jiný muž, důchodce (57), který byl mrtvý více než tři minuty, detailně popsal úkony lékařů a zvuk strojů v nemocničním pokoji.

"Víme, že poté, co srdce přestane bít, nemůže fungovat ani lidský mozek," řekl profesor Sam Parnia, vedoucí týmu vědců. "V tomto případě však vědomí toho člověka fungovalo ještě asi tři minuty, i když byl už mrtvý," dodal odborník, který byl sám překvapen, když "mrtvý" přesně popsal vše, co se v době jeho klinické smrti kolem něj dělo.

Související obsah

Pacienti, kteří přežili klinickou smrt, po probrání popisovali mimořádně příjemný pocit volnosti, klidu a lásky. Někteří řekli, že čas se jakoby zpomalil, jiní tvrdili, že se naopak zrychlil. Mnozí však viděli tunel, záři, cítili teplo. Prý jakoby na druhé straně svítilo obrovské Slunce. Pár lidí popsalo pád do hluboké vody.

Doktor Parnia tvrdí, že na některé lidi mohou působit léky o něco intenzivněji než na ostatní. Proto si někteří nepamatují z klinické smrti nic. A že si  téma žádá, aby zážitky po smrti vědci dále zkoumali.

"Prvních pár minut po smrti zřejmě vědomí člověka není zničené. Jestli se potom ztratí, to nevíme. Ale bezprostředně po smrti je ještě zachované," dodal Parnia. Z 330 lidí, kteří přežili klinickou smrt, jich zážitek života po životě potvrdilo 140.

ČTĚTE TAKÉ:

Jste bio? Pak jste zdravější, tvrdí nový výzkum

Pozor: Při sledování akčních filmů se víc přibírá!

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz