Zahraničí

Muž plánuje, co bude dělat po smrti. Utratí za to 4,5 milionu

Muž plánuje, co bude dělat po smrti. Utratí za to 4,5 milionu
Zdroj: Dušan Vrbecký

Mike Carter z Walesu plánuje svůj „život po životě“. Po své smrti chce být zmrazen, aby jeho tělo mohlo přečkat do doby, kdy vznikne technologie, která ho opět oživí. „Co můžu ztratit,“ říká muž, který je připraven utratit za tento pošetilý nápad všechny své úspory – v přepočtu 4,5 milionu korun.

Pan Carter věří, že se v budoucnosti objeví technologie umožňující oživit zemřelé lidi. Aby jeho tělo zůstalo v co nejlepším stavu, má v plánu nechat se ihned po své smrti zmrazit.

„Až nadejde můj čas, u mého lůžka bude připraven tým lidí, kteří se o to postarají,“ svěřil se deníku Wales Online. Podle něj mají připraven plán směn a dovolených tak, aby byli co nejdříve u smrti starého muže.

To proto, že první minuty po smrti budou pro budoucí oživení doslova životně důležité. Jakmile bude otec dvou dětí oficiálně prohlášen za mrtvého, lékařský tým nebude ztrácet čas snahou o oživení. Jejich úkolem bude zajistit, aby kyslík nadále proudil tělem zemřelého muže, aby zabránili nevratnému poškození mozku.

Související obsah

Následně tělo muže umístí do mrazící kryokomory o teplotě mínus 196 stupňů Celsia. V té Carter zůstane do doby, než se objeví technologie umožňující ho oživit.

„Sháněl jsem o této technologii informace. Šel na několik setkání s provozovatelem kryokomor v USA. A nakonec jsem si pomyslel: Nemyslím, že to bude fungovat, ale vlastně nemám co ztratit,“ popsal Carter.
 

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz