Chata

Koupili ruinu! Nyní je z toho super bydlení pro celou rodinu

Koupili ruinu! Nyní je z toho super bydlení pro celou rodinu
Zdroj: home-bydleni.cz

Koupě nemovitosti je velký krok! Koupě nemovitosti před celkovou rekonstrukcí je krok tak velký, že může leckomu zlomit vaz. Ne tak Martině a Petrovi, kteří z ruiny vytvořili útulný domov.

Podnikavý pár chtěl utéct z města. Martina a Petr prochodili Českou republiku, dokud se neocitli v Karlovarském kraji. Našli v něm zchátralý domeček, který byl na ideálním místě - v přírodě, ale s občanskou vybaveností.

Bylo na něm ale práce jako na kostele. "Příbuzní říkali, že jsme blázni, když jsme domeček koupili," sdělili Martina s Petrem pro web homebydleni.cz a dodali: "Věděli jsme, do čeho jdeme, ale netušili jsme, kolik dřiny a vlastně i peněz nás to bude stát, říkají upřímně. Rozhodli jsme se rekonstruovat svépomocně, abychom ušetřili, a zároveň vložili do domu něco ze svých nápadů. Odborníkům jsme svěřili pouze plyn, topení, vodu a výměnu oken."

Pár na rekonstrukci svého hnízda pracoval pět let. Užitková plocha o celkové rozloze 120 m2 byla v havarijním stavu. Vše začalo kuchyní. Byla to totiž jediná obyvatelná místnost v domě, která měla funkční alespoň nějaké topení, takže v ní první dny všichni přespávali na matracích.

Související obsah

Dům byl rekonstruován v chalupářském stylu. Dominují mu původní přírodní materiály. Majitelé dům prosvětlili a opět pustili na povrch tradiční rysy, které se ukrývaly pod vrstvami předcházejících úprav. Jak pětileté úsilí nakonec dopadlo, posuďte zde

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: Petr Rychlý opouští svůj luxusní dům. Stěhuje se sem

Nejstrašidelnější domy historie: Jaké masakry se v nich staly?

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz