Ebola

ÚLEVA: Testy ukázaly, že muž ležící Na Bulovce ebolu NEMÁ!

V pražské nemocnici Na Bulovce byl ve čtvrtek hospitalizován šestapadesátiletý muž, u kterého existovalo podezření, že je nemocný EBOLOU! Testy ovšem smrtící virus nepotvrdily.

"Mohu potvrdit, že výsledek testu na ebolu u hospitalizovaného muže už dorazil," řekl TN.cz mluvčí nemocnice Na Bulovce Martin Šalek. Zároveň popřel nepotvrzené informace, že specialisté v nemocnici pečují o dalšího pacienta s podezřením na ebolu.


"Nevíme přesně, co pacienta trápí, je nicméně už jasné, že ebola to není," řekl předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula.
 

V nemocnici Na Bulovce hospitalizovali šestapadesátiletého muže s podezřením na nákazu ebolou ve čtvrtek odpoledne. Muž, který se vrátil z Libérie, měl příznaky, které by mohly být právě projevem krvácivé horečky.

"Asi před hodinou jsme hospitalizovali muže, u něhož prověřujeme, zda není nemocný ebolou. Jeho příznaky a zdravotní stav připomínají ebolu, ale mohou být podobné celé řadě nemocí," uvedl ve čtvrtek odpoledne mluvčí nemocnice Martin Šalek.

Zdroj: TN.cz

Lékaři odebrali muži vzorky, které poslali do laboratoře v Berlíně. Jen ta má totiž vybavení na to, aby odhalila, zda člověk je nemocný ebolou či nikoliv. Výsledky se nemocnice dozví v pátek odpoledne.

Související obsah

Muž je v karanténě a nemocnice udělala taková opatření, jakoby sedmapadesátiletý muž nemocný ebolou skutečně byl.
 

Zdroj: TN.cz

 

V Česku už se jedná o druhý případ podezření na onemocnění ebolou. V polovině září byl s podobnými příznaky v Pardubicích hospitalizován student z Tanzanie, u něj se ale podezření vyvrátilo.

Hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta v rozhovoru v televizi Nova uvedl, že muž se do Česka z Afriky vrátil před 22 dny a nikdo z jeho okolí žádné příznaky nemá. Do nemocnice Na Bulovce byl převezen v sanitce, nikoliv však ve speciálních nosítkách.

Jaké jsou příznaky této smrtící nemoci, si můžete přečíst ZDE. Inkubační doba eboly je 21 dní, v té době není nemoc infekční.

Podívejte se na reportáž:

ČTĚTE TAKÉ:

Chlapec bojuje s těžkou nemocí. Svléká se jako had!

Brodská o zdravotním stavu Brejchové: Zlepšilo se to?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz