Odboj

Sestřička z Třeboně bojovala s nacisty sexem! Odcházeli nemocní

Sestřička z Třeboně bojovala s nacisty sexem! Odcházeli nemocní
Zdroj: Isifa.com/ gettyimages.com

V Třeboni za druhé světové války působila hrdinka, na kterou si dnes už skoro nikdo nevzpomene. S nacisty bojovala opravdu nečekaným způsobem, při němž využívala samu sebe jako zbraň.

Zatímco většina odbojářů v druhé světové válce jela v sabotážích, nebo skrývali pronásledované Židy, polozapomenutá zdravotní sestra působící v jihočeské Třeboni si našla mnohem jemnější, ale o to ničivější způsob, jak fašistům zatopit.


Jejím hlavním úkolem bylo starat se v třeboňském lazaretu o zraněné a nemocné německé vojáky. Místo toho s nimi ovšem navazovala milostné vztahy a úmyslně jim předávala pohlavní choroby," píše britský Daily Mail.


Podle bývalého právníka Karla Frimla, který tvrdí, že žije ve stejném domě, v němž žila i ona zdravotní sestřička, vyvěsil na zeď domu plaketu, v níž ženu připomíná.

Související obsah


Friml tvrdí, že dívku, jejíž jméno se nedochovalo, ale jejíž příběh si třeboňští dodnes pamatují, vojáci wehrmachtu krátce po okupaci v roce 1938 znásilnili. A roznášením pohlavních chorob se jim mladá žena mstila.


Místní prý nejprve dívkou opovrhovali a mysleli si, že je to prostě běhna, která se snaží okupantům zavděčit. Jenže pak začali její milenci náhle mizet nebo umírat a lidem docvaklo, že to není jen tak.


Mladá "sexuální" odbojářka se ovšem konce války nedočkala. Gestapo totiž po nějaké době poslalo do města tajného agenta, který měl zjistit, co se tam s vojáky děje. Agent sestru odhalil a "odměnil" ji kulkou.

ČTĚTE TAKÉ:

3 sexuální mýty, kterým se věřilo: Bobří varlata jako antikoncepce a další nesmysly

GALERIE: Sen každého středoškoláka? Dvě krásné učitelky si to rozdaly ve třech se studentem

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz