Silniční značení

To jste ještě neviděli. Takhle malují silniční značení na Semilsku

Silničáři, kteří malovali vodorovné čáry na silnici u Semil, svůj region rozhodně proslavili. Jejich výkon by měl být zaneseni v kronikách. Vytvořili totiž světový unikát, který je hodný zaznamenání. Čáry, podle kterých se orientují řidiči, jsou tak klikaté, že projíždějící turisté zastavují a fotí si je na památku.

Města si lámou hlavu nad tím, jak přitáhnut pozornost turistů. Tady v Semilech se zdá, že na to přišli. Na silnici nedaleko města jsou totiž na silnici podivné krouceniny. "Jedná se myslím o světovou raritu, protože zde zastavují autobusy s německými turisty, kteří si to fotí," usmívá se divák TV Nova Libor, který nás na značení upozornil.

Turisti sice na místě už nebyli, zato řidičů, kteří kvůli této anomálii zastavili, poměrně dost. "Jeee, to vypadá, jako když to dělá někdo opilej, že jo. Ne, je to i pro vostudu," směje se jeden z řidičů.

Cestáři tak pomocí bílé barvy někde vytvořili hranatou zatáčku, jinde jim pruhy uhýbají ze strany na stranu a třeba plná čára na rovince by se spíš hodila na záda nějaké zmiji. A strefit se na ni znovu, když jim došla barva, byl asi také problém.

Ačkoliv mnoho lidí se nad značením zasměje, cestářům tolik do smíchu není. "To samotný provedení je drastický," uvedl Pavel Pospíšil z krajské správy silnic Libereckého kraje.

Dokonce tak, že si na něj už stěžovala i policie. A jak tohle kuriozní dílo vzniklo? Cestáři si ke značení najali firmu, která tvrdila, že všechno zvládne. Dosud ale malovala jen po parkovištích. " Mělo to stát kolem 50 tisíc. Naštěstí v uvozovkách jsme to v polovině odpískali. Tuhletu částku rozhodně platit nebudeme," dodal Pospíšil.

Atrakce tu nevydrží dlouho. Cestáři ji chtějí odstranit hned po víkendu. A za zpackané značení se řidičům omlouvají.

TN.cz / TV Nova / Ivan Berka,

K tématu Silniční značení

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz