Asteroid

Zemi hrozí velké nebezpečí! Vědci našli asteroid, který jí zkříží trasu

Zemi hrozí velké nebezpečí! Vědci našli asteroid, který jí zkříží trasu

Vědci šokují. Ve vesmíru se prý pohybuje obrovský asteroid, který by mohl zničit či výrazně změnit život na Zemi. Podle oborníků by se měl s naší planetou srazit okolo roku 2020. Už od roku 2017 by ale na Zemi měly pršet menší asteroidy.

Na Zemi se řítí obří asteroid. Podle profesora Briana Coxe je jen otázkou času, kdy asteroid bude tak velký, aby při srážce se Zemí vyhladil lidstvo!
 

Podle děsivé předpovědi vědců a dat NASA by mezi lety 2017 až 2113 mělo dojít až k 400 srážkám asteroidů se Zemí, upozorňuje britský zpravodajský portál Express. Tato "monstra" mohou mít průměr až 100 metrů a mohou způsobit obrovské škody.
 

Kromě toho ale vědci upozorňují, že daleko nebezpečnější je obří asteroid, který se blíží k naší planetě. Ten by se mohl srazit se Zemí už za šest let, v roce 2020. Právě ten by mohl naprosto změnit život i prostředí na Zemi na tisíce let. Někteří dokonce varují i před tím, že může vyhladit celé lidstvo!

Pokud se tento obrovský asteroid nebo jeho úlomky srazí se Zemí, může to mít zničující následky. Náraz totiž může způsobit zatemnění a na naši planetu tak nebude dopadat sluneční svit. To bude mít za následek nukleární zimu, která může trvat desítky tisíc let.

Související obsah

Tento asteroid by tak mohl zničit život na Zemi dříve než další zkázonosný asteroid 1950 DA. Ten totiž měl zničit Zemi až 16. března 2880. Podle vědců je pravděpodobnost srážky 300:1, ale věří, že budoucí generace přijdou na to, jak katastrofu odvrátit.

TN.cz / hmr

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz