Záchrana

Muž uvízl na ledu! Chtěl si zkrátit cestu z hospody

Muž uvízl na ledu! Chtěl si zkrátit cestu z hospody
Zdroj: isifa.com

Opilého muže museli zachránit z obrovské ledové kry, přes kterou se snažil dostat na druhý břeh řeky. Jen díky včasné pomoci skončil bez zranění, dostal však pokutu.

Cyril Aksyonov si večer dohodl odvoz do hospody na druhém břehu řeky Ob v západní části ruské Sibiře. Když se však chtěl osmatřicetiletý muž dostat zpět domů, odvoz už neměl. Protože se mu nechtělo jít v mrazu šestnáct kilometrů k nejbližšímu mostu, rozhodl se pro zkratku.

Aksyonov šel k řece, tam naskočil na obrovskou ledovou kru, která právě plula po hladině. Nebyl však schopen kontrolovat její pohyb a nechal se unášet proudem sedmé nejdelší řeky na světě. Naštěstí si toho všimli kolemjdoucí a zalarmovali záchranáře.

Související obsah

Záchranáři ihned začali boj s časem. Cyrila museli zachránit dřív, než kra narazí do dalších kusů ledu. Kdyby to nestihli, muž by pravděpodobně skončil v ledové vodě, uvedl britský Dailymail.

"Nemohli jsme použít lodě, protože by je mohly potopit kusy ledu, které na hladině plavaly. Na záchrannou akci jsme proto využili vrtulník," řekl novinářům člen záchranného týmu Irakli Golubov." Bylo to extrémně hloupé a nebezpečné nejen pro muže, ale i pro záchranáře," dodal.

Muže vrtulník převezl do bezpečí, odkud ho záchranáři dopravili domů. Muž se obešel bez zranění a dostal pokutu.

PSALI JSME:

Sledujte pozorně! Uhodnete, jaký přírodní úkaz je na fotce?

POZOR: Důkladné odstranění sněhu z auta vám ušetří peníze!

Odvážlivec chtěl přeběhnout moře v bublině, potřeboval záchranu
 

TN.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz