Podvod

Pozor na podvodníky: Místo luxusních šperků prodávají olovo

Pozor na podvodníky: Místo luxusních šperků prodávají olovo
Zdroj: TV Nova

Náhodné kontroly Puncovního úřadu odhalily více než 20 případů, kdy zákazník namísto zlata nebo stříbra dostal jen obarvené olovo. Padaly statisícové pokuty.

Darujte luxus, nádherný stříbrný šperk. To jsou hesla, kterými lákají podvodné internetové obchody na takovéto zboží. Až na jednu věc, do stříbra nebo zlata má dárek hodně daleko.

A jak to poznat?

Pro ověření pravosti kovu nehledejte čísílko, ale punc, což je malý obrázek, který na první pohled ani není vidět.Ten je jedinou známkou, že stříbro je skutečně stříbrem a zlato zlatem. Má v sobě ukryté ochranné prvky podobně jako bankovky.

Podívejte se na reportáž TV Nova o podvodech se šperky:


 

Zkontrolované podvodné e-shopy už neexistují, mohou se ale objevit nové. Na stránkách Puncovního úřadu je registr prodejců drahých kovů. Pokud nakoupíte u nich, máte jistotu, že nenosíte mosaz, měď, nebo nabarvené olovo

PSALI JSME:

Odporné: Školák (14) zaútočil na seniora v pražském metru! VIDEO

Novinky v bankovních poplatcích: Nebudete platit zbytečně moc?

Muž uvízl na ledu! Chtěl si zkrátit cestu z hospody

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz