Michal Horáček

Ať je ti lehká zem, vzkazuje Hapkovi zdrcený Michal Horáček

Ať je ti lehká zem, vzkazuje Hapkovi zdrcený Michal Horáček

V úterý ve své chalupě na Okoři zemřel hudební skladatel a zpěvák Petr Hapka, proto truchlí celé Česko. Zpráva o jeho úmrtí zasáhla pochopitelně i jeho dlouholetého kolegu a přítele Michala Horáčka. Co svému kolegovi vzkázal? Čtěte.

Známý textař Michal Horáček se ke smrti svého blízkého přítele vyjádřil prostřednictvím Facebooku. Neocenil ho jen jako hudebního skladatele, ale i jako člověka. 

"Nebude chybět jenom mně a rodině. Vím, že bude chybět nespočtu dalších, do jejichž životů jeho svérázná, emocemi naplněná hudba vstoupila; není to jen soukromá ztráta, ale ztráta národní. Zázraků je málo a géniů zrovna tak," napsal například Horáček. Celý vzkaz si přečtěte níže:

Zdroj: facebook.com

Duo Hapka-Horáček toho během svého působení stihlo opravdu mnoho. Umělci spolu vytvořili alba jako V penziónu svět, Strážce plamene nebo Citová investice. Napsali také například hit Levandulová pro zpěvačku Hanu Hegerovou. 

Související obsah

Petr Hapka se narodil v Praze 13. května 1944. Učil se hrát na klavír i na violu, navíc se věnoval zpěvu. Hudbu i s texty skládal již od mládí. První profesionální píseň vytvořil pro Karla Gotta v roce 1964. Talentovaný hudebník byl několikrát rozvedený a má celkem 7 dětí. V posledních letech Hapku bohužel trápila Alzheimerova choroba. Měl problémy s pamětí a nepoznával ani své blízké.

Poslechněte si některé z jejich největších hitů:

PODÍVEJTE SE NA VELKÝ PŘEHLED FILMŮ, KE KTERÝM PETR HAPKA SLOŽIL HUDBU

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz