Vrah

Seděl v autě se zabijákem! Muž tvrdí, že ho stopnul uprchlý vrah

Policie stále nechytila nebezpečného Reného Lachmana z Blanenska, kterého podezírá z vraždy manželky. Po činu měl ujet v terénním voze. Televizi Nova se však přihlásil muž, který tvrdí, že jeho syn zřejmě podezřelého vezl. Prý si ho stopnul.

Řidič nechce vystoupit na kameru. Vrah je totiž stále na útěku. Podezřelý z vraždy si ho prý stopnul. Údajně mu scházely peníze na autobus. "My o této informaci víme, pracujeme s ní, nicméně v této chvíli nemůžeme potvrdit ani vyvrátit, že tomu tak bylo a je to v prověřování," komentoval zjištění TV Nova mluvčí policie Pavel Šváb.

Pokud byl záhadným stopařem skutečně vrah na útěku, nastupoval do auta u Ježkovic na Vyškovsku. Policie Reného Lachmana podezírá z vraždy manželky. Podle svědků na ni čekal kolem páté hodiny před penzionem, kde bydlela. Tragédie se odehrála ve čtvrtek brzy ráno v Jedovnicích. Svědci slyšeli střelbu a zavolali policii. Na místě činu zůstala ležet mrtvá jednapadesátiletá žena.

Související obsah

I když policisté zapojili do pátrání i vrtulník muž je stále na útěku."René Lachman, kterému je 51 let, by se mohl pohybovat v terénním vozidle Toyota Land Cruiser zelené barvy. Pravděpodobně má u sebe střelnou zbraň," řekl o uprchlíkovi mluvčí policie Šváb.

Podle ženy, která oběť znala, šlo o manželství plné rozchodů a návratů. "Ona to říkala mýmu, že on ji zabije. Že prostě nebyla rozvedená," uvedla pracovnice penzionu, která se s mrtvou vídala.

Protože má podezřelý u sebe zbraň, policie nabádá všechny, kteří by Lachmana potkali a poznali, aby se ho nesnažili sami zadržet a volali okamžitě linku 158.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz