Kočky

I kočky slaví Vánoce. Přispějte těm opuštěným v unikátní akci!

I kočky slaví Vánoce. Přispějte těm opuštěným v unikátní akci!
Zdroj: tn.cz / David Garkisch

Chcete-li na Vánoce udělat dobrý skutek, podarujte opuštěné kočky v útulcích. Útulky se před Vánoci tradičně spojily a vyhlásily další ročník "Stromu splněných přání". Od klávesnice si tak můžete vybrat podle fotky nebo příběhu nejsympatičtější kočičku a té pak naplnit misku, přispět jí na léky nebo koupit hračku.

Strom splněných kočičích přání je projekt spojující útulky pečující o zatoulané a opuštěné kočky v celé zemi. Na stránce www.kociciprani.cz si pak soucitní lidé mohou podle fotografie nebo tesklivého příběhu vybrat kočku, kocoura či kotě, kterému by chtěli o Vánocích přilepšit. Dary jdou na krmivo, léčbu nebo veterinární péči o konkrétní kočku.

Částky, kterými můžete naplnit prázdné virtuální kočičí misky, se pohybují obvykle v řádu stokorun. A jak dokládají statistiky, lidé si na akci rychle zvykli a každým rokem přispívají opuštěným kočkám víc a víc. První ročník Stromu splněných kočičích přání se konal v roce 2010 - tehdy dosáhla vybraná částka 96 tisíc korun. Loni už lidé vybrali závratných 1 600 000 korun.

Související obsah

A letos? Vypadá to dobře. Akce běží od neděle a jen za prvních 24 hodin už dobří lidé nashromáždili půl milionu korun! Že dělají dobrou věc, potvrzuje i organizátorka akce Františka Kernová ze sdružení Devět životů. Ta zdůrazňuje, že výtěžek sbírky jde výhradně k útulkům, které nespadají pod města, ale jsou financovány jen z darů svých příznivců a dobrovolníků.

Zdroj: TN.cz

"Finanční podpora získaná během této akce umožní zaplatit náročné operace zvířat, nakoupit kvalitní krmení, případně si udělat zásoby krmení na několik týdnů dopředu. Alespoň útulky chvíli nemusejí řešit, kde seženou peníze na provoz a mohou se plně věnovat péči o kočky," říká Františka Kernová. "Proč to děláme? Protože máme rádi kočky," dodává.

Kromě daru jednotlivým kočkám mohou dárci podpořit vždy i jeden velký projekt konkrétního útulku. Akce trvá i přes Vánoce - odteď až do Tří králů.

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Vyděšená kočka sleduje v televizi horor. Svou reakcí vás dostane

Roztomilý drsňák: Minikotě si drze odmítá hrát s maxipsem

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kočky

Důležité Události

Píše se na Deník.cz