Francie

Autor videa ze střechy: Byly to nejhorší chvíle mého života! ROZHOVOR

Dramatické záběry přímo z redakce magazínu obletěly ve středu celý svět. Jejich autor tragédii přežil na střeše budovy. Médiím poskytl rozhovor, ve kterém popisuje zřejmě nejhorší chvíle svého života.

Muž se ukryl na střeše budovy, která bezprostředně sousedí s domem, v němž sídlí redakce magazínu Charlie Hebdo. Útok trval asi deset minut a autor děsivého videa nepopisuje jen nekonečné chvíle plné strachu, které prožíval na střeše budovy.

Pracuje v kanceláři, která s budovou redakce Charlie Hebdo těsně sousedí. Promluvil také o tom, co se dělo po útoku. Záchranáři, kteří přijeli na místo, podle něj sotva stíhali pomoct všem zraněným.
 

Ochromený strachem, přesto duchapřítomně zapnul kameru mobilního telefonu. Řádění útočníků trvalo asi jen pět minut. Ty nejhorší chvíle ale měly teprve přijít.

Související obsah

"Nejstrašnějších bylo deset minut po útoku. Snažili jsme se pomoct, byli jsme tam jako jedni z prvních a nebylo tam dost záchranek. Potřeba byla každá ruka. Dělali jsme, co jsme mohli. Já jsem odsouval stoly, aby se doktoři dostali ke zraněným a mrtvým."

V redakci Charlie Hebdo zemřelo devět novinářů a dva policisté. O život naprosto nesmyslně přišel i vrátný.

PSALI JSME:

TŘI TERORISTÉ JSOU MRTVÍ! Čtyři rukojmí zemřeli! Ozbrojená žena je na útěku

Komando vtrhlo do košér obchodu, 4 rukojmí jsou po smrti

Islamisté slaví: Zabijáci z Paříže jsou hrdinové a krev zasloužená!

Děsivé proroctví: Šéfredaktor Charb předpověděl vlastní smrt

TN.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz