Masakr

Děsivý pohled: První FOTO masakru v pařížské redakci

Děsivý pohled: První FOTO masakru v pařížské redakci
Zdroj: Twitter

Takřka celý svět už od středy žije teroristickým útokem na redakci humoristického časopisu Charlie Hebdo. Nyní se na Twitteru objevila první fotografie z místa tragédie. Zveřejnil ji Alexandre Pouchard z listu Le Monde.

Papíry, nepořádek a stopy prolité krve, takový smutný obrázek se naskytl policistům, když dorazili na místo činu. Na redakci francouzského magazínu Charlie Hebdo trojice mužů zaútočila se samopaly. Podle svědků se přihlásili k Al-Kaidě a na místě povraždili 12 lidí. Dalších 11 lidí je zraněných, z toho čtyři jsou v kritickém stavu. Mezi mrtvými jsou i dva policisté, kteří redakci hlídali.

Časopis Charlie Hebdo je známý tím, že si často a rád dělá legraci z islámu a uveřejňuje vtipy o Mohamedovi. Magazín zveřejnil mimo jiné karikatury proroka, které pohoršily muslimy. Už v roce 2011 v redakci satirického magazínu přistála zápalná lahev. Za útokem zřejmě stáli radikální muslimové.

Podívejte se na svědectví muže, který běsnění v redakci přežil:

Francie je celý čtvrtek na nohou a snaží se dopadnout pachatele hrůzného činu. Kriminalisté jsou teroristům na stopě. Aktuální informace k případu čtěte ZDE.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rihanna zešílela? Provokace, útok na muslimy, nebo neobratně projevený souhlas?

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz