Nejčastější jména

ŽEBŘÍČEK: Toto jsou nejoblíbenější jména dětí v Česku za rok 2014

ŽEBŘÍČEK: Toto jsou nejoblíbenější jména dětí v Česku za rok 2014
Zdroj: Isifa.com / TN.cz

Která jména letí nejvíce? V následujícím přehledu zjistíte, která jména rodiče dávali svým dítkům v roce 2014 nejčastěji. Ale žádné překvapení nehledejte, už po několikáté prvenství obhájil Jakub. Mezi dívčími jmény dominovala Eliška.

Loni se v česku narodilo téměř 104 tisíc dětí. Absolutně nejčastěji používaným jménem se stal Jakub. Toto jméno dostalo celkem 2902 narozených chlapců, druhé nejčastěji dávané jméno v loňském roce byl Jan (s tímto jménem se loni narodilo 2659 chlapců). Teprve na třetím místě v absolutním pořadí je první dívka - Eliška (2332).

Pořadí na čele nejoblíbenějších jmen se ale oproti předchozímu roku příliš nezměnilo. Pořadí na prvních čtyřech místech bylo totožné s tím letošním, tedy Jakub, Jan, Eliška a Tomáš.

Související obsah

Ačkoliv v posledních několika letech je nejčastěji dávaným jménem Jakub. V Česku žije nejvíce lidí se jménem Jiří (celkem 301 629), druzí jsou Janové (294 737), třetí je Marie (274 228), čtvrtí jsou Petrové (271 711) a páté jsou Jany (267 395). Jakubové jsou až na 27. místě, ale je možné, že příští rok se posune výš. Zatím je Jakubů v Česku 102 449.

Zdroj: TN.cz
Zdroj: TN.cz

Přehled všech jmen, která děti dostaly v roce 2014 najdete ZDE:

Přehled všech jmen, která děti dostaly v roce 2014

Typ souboru: pdf

ČTĚTE TAKÉ:

Olga Menzelová je znovu těhotná. Čí je to dítě?

Porod Ochotské provázely komplikace! Vyhozený obratel, narkóza a císař!

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nejčastější jména

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz