Zimní inspektor

Lyžařský inspektor těsně za hranicemi. Jak dopadl Hochficht?

Zimní inspektor dnes vyrazil opět na hory.Tentokrát se zaměřil na rakouské středisko Hochficht, jen pár kilometrů od státní hranice. A byl mile překvapený, protože ze svahů se hojně ozývala čeština. Češi tam totiž tvoří polovinu veškeré klientely.

Rakouské lyžařské středisko Hochficht.Nadmořská výška třináct set třicet devět metrů.Od hranic - co by kamenem dohodil a není tedy divu, že je tu čeština slyšet všude.Jdeme se proto přesvědčit, jak to s ní mají zaměstnanci areálu.

Skipas zde stojí 34,50 eur, v přepočtu tedy přes devět set korun.O něco více než v Česku,jenže děti do deseti let platí jen dvě eura a mládež do devatenácti jezdí za dětské ceny skipasů.


Tři čtyřsedačkové lanovky,sedm kotvových vleků a deset sjezdovek různé obtížnosti - celkem dvacet kilometrů tras.
A dokonce se tu i závodí: "Republikové mistrovství českých škol.Různá rakouská mistrovství. Dokonce se tu jel i závod evropského poháru," říká Gerald Paschinger, ředitel areálu.

V areálu nechybí ani dětská lyžařská škola s českými instruktory.Denně se po svahu prohání stovky malých lyžařů. Ve třech restauracích pracuje pětadvacet Čechů.To, že byste se tady nedomluvili, nepřichází v úvahu. Ceny jídel přiměřené a porce jako hrom.

Parkoviště je hned u lanovky,vejde se sem až tisíc aut a je zdarma. Sečteno podtrženo.Rakouský Hochficht se vyrovná i menším alpským střediskům. Od nás dostává zlato!

ČTĚTE TAKÉ:

Vondráčková chtěla na lyže helikoptérou, víme, co jí plány zhatilo!

Pavelková nakupovala na zimu: Oblečení na lyže ji stálo 45 tisíc!

jox, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz