Jméno

Žijí u nás i Ronaldové. Budeme mít jednou také svého Cristiana?

Žijí u nás i Ronaldové. Budeme mít jednou také svého Cristiana?
Zdroj: isifa.com

Jsou mezi námi Jirkové, Honzové či Marušky a Jany. Ale také tu žijí Ronaldové. Nabízí se otázka, budeme mít jednou svého Cristiana Ronalda? Podívejte se v rámci našeho seriálu na nejzajímavější jména v Česku.

V Česku nás žije přes 10 milionů, ačkoliv v žebříčku četnosti jmen převládají právě Jirkové, Honzové, Marušky, Petrové, Jany a Josefové, najdou se mezi námi i o hodně exotičtější jména. Poměrně velké zastoupení, zde mají Deziderové.

Těch žije v Česku 514. A co toto jméno znamená? Slovo pochází z latiny a jeho význam je vyžádaný, vytoužený.

Znáte někoho s exotickým jménem ve vašem okolí? Pošlete nám jeho jméno na zpravy@nova.cz.

Zajímavostí také je, že úřady nedokázaly zjistit, jak se v Česku jmenuje 292 lidí. I tato položka se nachází totiž v oficiálních statistikách ministerstva vnitra, které právě jména a příjmení v Česku eviduje.

Související obsah

Mezi další exotická jména patří například Jitřenka, který je u nás 328, Edeltraud (235), Světluška (216), Elfrída (178), Aladár (169) či Artuš (45). Hned 159 lidí v Česku se jmenuje Jiljí. Toto jméno má každý spjatý nejspíše se známým českým filmem Svatební cesta do Jiljí s Josefem Abrhámem a Libuší Šafránkovou.

Význam slova Jiljí je ochránce. Svatý Jiljí byl mnich a poustevník a jeden ze Čtrnácti svatých pomocníků. Jiljí má svátek 1. září. A když zadáme jméno Jiljí do vyhledávače najdeme, že nositelé tohoto jména se například živí opravou kytar či výrobou a prodejem vín.

Související obsah

A teď k českému Cristianu Ronaldovi? Nositel přímo tohoto jména v Česku žádný není, ale žije mezi námi 49 Ronaldů. A v posledních letech je toto jméno poměrně oblíbené. Ačkoliv rozhodně nedosahuje počty Jakubů, tak loni dostalo jméno Ronaldo 9 dětí, rok před tím 6.

Kompletní přehled všech jmen v Česku najdete zde:

Přehled všech jmen v Česku

Typ souboru:pdf
TN.cz / hmr

K tématu Jméno

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz