Islám

Nostradamus předpověděl útoky ve Francii! A teď bude hůř!

Kvůli současnému dění v arabském světě se lidé obávají, že může propuknout válečný konflikt. Ve svých předpovědích o něm dokonce hovořil i Nostradamus. Podle jeho proroctví padne Francie i Itálie a Vatikán bude vypálen. Jak bude podle Nostradama útok islamistů probíhat?

Války, úmrtí panovníků, živelní pohromy a katastrofy, to vše lze nalézt v Nostradamových proroctvích starých stovky let. Podívali jsme se podrobněji, co předpověděl na prvních padesát let tohoto století. Bohužel v dochovaných textech lidstvu nevěstí nic dobrého. Tvrdí, že lidstvo čeká obrovský konflikt, který začne kvůli náboženství. Bude to střet kultur, proti sobě budou stát dvě víry a Bůh nad nimi.

Válka přijde ze Středního východu

Nostradamus podle výkladu Petera Lemesuriera uvádí, že bychom měli očekávat mohutnou invazi z Asie. Nejdřív bude obsazena Itálie, severoafrické pobřeží, břehy Španělska a Francie. Vatikán bude zničen a papež unikne. Z Francie budou po milionech proudit "nájezdníci" dále na sever. Pomocí jakéhosi "nebeského ohně" se budou snažit dostat do Británie, ta však invazi na poslední chvíli odrazí.

Podle výkladu nabude islám své zašlé síly, čeká jen na charismatického vůdce, který nastolí pořádek a povede invazi směrem na Západ. Podle výkladu v knize "Nostradamus: Příštích 50 let hrozí Evropě invaze", se šíří volání po velkém džihádu proti Západu a proti jeho dekadentním hodnotám a až se objeví vůdce-sjednotitel, vznikne ten nejohavnější světový svár. O tomto vůdci autor hovoří dokonce o jako druhém Hitlerovi či Stalinovi.

"Vzplane plamen vůči musulmanům, v kraji šťastné Arábie hoře, zavládne Granadě, Španěl lénu, a dobude Itálii." Počáteční impuls světového konfliktu se údajně zrodí kdesi na Středním východě, invaze bude pokračovat do Turecka, muslimské námořní jednotky budou ohrožovat řecké ostrovy a nakonec vpadnou do Itálie. V proroctví se mluví o tom, že vlivem invaze v Řecku propukne neznámá choroba.

Související obsah

Rozpad EU?

"Rok před válkou v Itálii vzniká s přitakáním Španěl, Němec, Franků, ti až padne dětská republika, uzří smrt svou blikat na kahánku." Jak z výkladu vyplývá, válkychtiví cizinci budou chtít svrhnout celoevropské správní zřízení "slepené dohromady sebejistými mocnostmi". Naráží zde snad na Evropskou unii?

Hlavní základnou východních sil se stane Kypr, odkud bude proudit masivní útok do Evropy. Útok bude rozdělen do tří částí a prvotní motivací bude kromě náboženství závist třetího světa vůči životnímu stylu západní Evropy.

Řím zmizí z map

Itálie padne, podle proroctví bude vypálen Vatikán a papež uprchne, Řím bude totálně zničen, neboť je jeho údělem, že zůstane dlouhodobě neosídlen. Z Itálie poputují bojovníci do Francie a Švýcarska.

Hlavním cílem útočníků se stane Paříž. "Pro Řím budou vojska Paříž ztékat, pak na mostě šarvátky a pěstě." Francouzi se budou bránit, co to půjde, ale armáda nakonec kapituluje. Z okupované Francie budou bojovníci postupovat do Španělska a Německa.

Související obsah

Výše zmíněné události nejsou konkrétně datovány, podle autora výkladu by se však mělo jednat o 20. a 30. léta 21. století. Nutno však dodat, že Nostradamova proroctví jsou nejednoznačná a mnohé svádí o konkrétní výklad, často subjektivní.

V minulosti byly jeho výroky často používány v rámci politické propagandy. Například Goebbels některá jeho čtyřverší interpretoval jako předzvěst porážky spojeneckých vojsk. Po teroristickém útoku 11. září 2001 se na internetu objevily verše, v nichž Nostradamus útok na World Trade Center údajně předpověděl. Ve skutečnosti šlo jen o falešnou napodobeninu.

Michel de Nostradame zvaný Nostradamus se narodil v židovské rodině roku 1504. Vystudoval lékařství, bojoval proti morové epidemii, ale do dějin světa se zapsal svým prorockým darem.

Jeho věhlas začal v roce 1559. Tehdy předpověděl, že král Jindřich II. bude probodnut kopím. Král se skutečně zúčastnil nevinného rytířského klání. V turnaji proti němu stál skotský velitel Gabriel Montgomery. Krále píchl přes helmu do oka tak nešťastně a přesně, že král zemřel.

Vrcholu dosáhl Nostradamus roku 1564, kdy byl jmenován dvorním lékařem a rádcem krále Karla IX. O dva roky později zemřel. Zanechal za sebou dědictví, které dráždí milovníky záhad i obyčejné lidi. Interpretovat jeho proroctví je ale dnes velmi obtížné. Změnil se jazyk a hlavně se změnila doba. Není uměním jeho odkaz číst, ale správě vyložit.

Největším problémem je, že od té doby se změnil jazyk a archaická Nostradamova řeč má mnoho vykladačů. Na jedné straně tedy leží dochovaný odkaz, na straně druhé umění ho správně vyložit.

V textech lze podle vykladačů nalézt narážky na začátek 3. světové války. Nostradamus prý říká, že obrovský konflikt začne kvůli náboženství. Bude to střet kultur, proti sobě budou stát dvě víry a Bůh nad nimi.

"Převratná změna v lidských dějinách je tu. Převaha západní kultury končí, Východ energicky sáhne po moci," psal Nostradamus. Jak však tato změna Evropu zasáhne? Jak podle proroctví vyústí dějiny a který vítěz je bude psát? Další díl čtěte už v úterý.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tajemné černooké děti: Co jsou zač a odkud přišly. Ohlašují konec naší civilizace?

Záhada černookých dětí opět děsí lidstvo! Jedno bylo spatřeno v Anglii

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz