Nostradamus

Nostradamova proroctví: Krvavá válka kultur začne bojem o Francii

Kvůli současné situaci na Středním východě panují mezi lidmi obavy o čekávání, jak Západ zareaguje na postup nebezpečných bojovníků Islámského státu. Podívali jsme se, jak se bude situace v Evropě a Asii vyvíjet podle nejslavnějšího proroka Nostradama.

Války, úmrtí panovníků, živelní pohromy a katastrofy, to vše lze nalézt v Nostradamových proroctvích starých stovky let, které je však nutné brát je s dostatečnou rezervou. Podívali jsme se podrobněji, co předpověděl na prvních padesát let tohoto století.

Jak jsme psali již v předchozím díle, Nostradamus tvrdí, že lidstvo čeká obrovský konflikt, který začne kvůli náboženství. Bude to střet kultur, proti sobě budou stát dvě víry a Bůh nad nimi. Prorok podle výkladu Petera Lemesuriera uvádí, že bychom měli očekávat mohutnou invazi z Asie. Nejdřív bude obsazena Itálie, severoafrické pobřeží, břehy Španělska a Francie. Vatikán bude zničen a papež unikne. Z Francie budou po milionech proudit "nájezdníci" dále na sever. Pomocí jakéhosi "nebeského ohně" se budou snažit dostat do Británie, ta však invazi na poslední chvíli odrazí. Celé proroctví čtěte ZDE.

Krom toho, že hovoří o pravděpodobném zániku Evropské unie, vzestupu moci Islámského státu, o tom, že padne Řím, na kolena se dostane i Paříž, potažmo celá Francie. Podle autora výkladu se tak stane přibližně ve 20. a 30. letech 21. století. A co bude dál?

Francie bude sjednocena, ovšem za cenu okupace. Pouze malá část severovýchodu se od okupované části oddělí a připojí se k Německu. Liknavá Evropa se však dlouho na kolena srážet nenechá. Odvetný útok přichystá bojovníkům ze Středního východu Británie se spojeneckými státy. Zapojí se námořnictvo i letectvo. Jako odraziště pro další mohutný útok bude sloužit právě Británie.

Související obsah

"Osvoboditelé" budou postupovat od Francie, přes střední Evropu až ke státům jižním. Velmi velké boje Nostradamus očekává v Belgii, kde budou panovat etnické a náboženské čistky. Osvobozená Paříž se však na nohy jen tak nepostaví, zničená válkou a boji už nebude mít šanci stát se hlavním městem a novým sídlem vlády se stane Avignon. Boje o Francii budou dlouhé.

Jedna z největších bitev se má však podle proroctví uskutečnit na lombardských pláních, vykladač Nostradama hovoří o velké tankové bitvě, během níž čekají spojence velké ztráty. Boje se přesunou do Itálie, Řím bude osvobozen, v severní Itálii vznikne velký uprchlický tábor.

Ačkoli boje budou trvat několik měsíců, spojenci budou postupovat dál na východ. Okupanti podle Nostradama buď prchnou zpět do Asie, nebo se postupně na obsazených území usadí. Vykladač hovoří o krutých praktikách spojenců, kteří k potlačení okupantů použijí chemické či biologické zbraně.

Okupanti budou ze zdecimované Evropy vytlačeni. Nicméně na starém kontinentu boje nepřestávají, alespoň ty politické a mocenské. Nostradamus hovoří o dvou vzniklých aliancích, které čeká dlouhé vyjednávání.

Nutno však dodat, že Nostradamova proroctví jsou nejednoznačná. Záleží, kdo je vykládá. Kritici připomínají, že umění interpretace je velmi subjektivní.

 

V minulosti byly jeho výroky často používány v rámci politické propagandy. Například Goebbels některá jeho čtyřverší interpretoval jako předzvěst porážky spojeneckých vojsk. Po teroristickém útoku 11. září 2001 se na internetu objevily verše, v nichž Nostradamus útok na World Trade Center údajně předpověděl. Ve skutečnosti šlo jen o falešnou napodobeninu.

 

Michel de Nostradame zvaný Nostradamus se narodil v židovské rodině roku 1504. Vystudoval lékařství, bojoval proti morové epidemii, ale do dějin světa se zapsal svým prorockým darem.

 

Jeho věhlas začal v roce 1559. Tehdy předpověděl, že král Jindřich II. bude probodnut kopím. Král se skutečně zúčastnil nevinného rytířského klání. V turnaji proti němu stál skotský velitel Gabriel Montgomery. Krále píchl přes helmu do oka tak nešťastně a přesně, že král zemřel.

 

Vrcholu dosáhl Nostradamus roku 1564, kdy byl jmenován dvorním lékařem a rádcem krále Karla IX. O dva roky později zemřel. Zanechal za sebou dědictví, které dráždí milovníky záhad i obyčejné lidi. Interpretovat jeho proroctví je ale dnes velmi obtížné. Změnil se jazyk a hlavně se změnila doba. Není uměním jeho odkaz číst, ale správě vyložit.

 

Největším problémem je, že od té doby se změnil jazyk a archaická Nostradamova řeč má mnoho vykladačů. Na jedné straně tedy leží dochovaný odkaz, na straně druhé umění ho správně vyložit.

 

V textech lze podle vykladačů nalézt narážky na začátek 3. světové války. Nostradamus prý říká, že obrovský konflikt začne kvůli náboženství. Bude to střet kultur, proti sobě budou stát dvě víry a Bůh nad nimi.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Smrt bude všude: Takto vypadá svět po III. světové válce

Zara má celosvětovou ostudu: Udělala pro děti "oblečení z koncentráku"

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz