Zdražení cigaret

Cigarety výrazně zdražují! Některé krabičky i o 7 korun

Cigarety výrazně zdražují! Některé krabičky i o 7 korun

Přišlo očekávané zdražení cigaret. Jenže některé značky zdražily více než se očekávalo. Některé krabičky tak jsou dražší i o sedm korun!

Většina cigaret zdražila okolo pěti korun, jenže některé krabičky i více. To se týká především nejlevnějších značek - startek a chesterfieldek. Zatímco před zdražením stály bezfiltrové 69 korun, nyní budou stát 76 korun. To je zdražení téměř deset procent, píší Novinky.cz. Například cigarety Camel bez filtru zdražily jen o korunu - na 73 Kč.

Většina značek zdražila o čtyři až pět korun. Krabička dlouhých Marlboro stojí 98 korun (dříve 93), Camel 89 Kč (dříve 84) a například Viceroy 79 Kč (dříve 74).

Za zdražením cigaret je především zvýšení spotřební daně. Ta se musela přizpůsobit úrovni dané Evropskou unií. Ta je 90 eur (asi 2 500 korun) na tisíc cigaret. Ve výsledku by tak měly být krabičky díky spotřební dani dražší přibližně o čtyři koruny.
Jenže výrobci cigaret krabičky zdražily i více než o tuto částku.

Většinou to zdůvodňují očekávanými vyššími náklady na zavedení obrazových varování nebo hologramů, které mají bojovat proti pašování a černému obchodu s cigaretami.

Související obsah

V některých trafikách a prodejnách však stále seženete cigarety za nižší cenu. Prodejci totiž doprodávají staré zásoby, které musí podle zákona doprodat do konce února.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tohle jedí naše děti. Kluk varuje na videu: Vykouřil hranolku z fastfoodu

České děti vs. drogy a alkohol: Už 11letá mrňata kouří cigarety!

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz