Na vaší straně

PŘEHLED: Kolik stojí zákroky u zubaře? Neplatíte zbytečně moc?

Je váš zubař levný nebo drahý? Netušili jste dodnes, jak to zjistit? Podívejte se na přehled průměrných cen jednotlivých stomatologických zákroků.

Portál LékařiOnline.cz vycházel z údajů dodaných samotnými zubními specialisty, vyhledal také nejlevnější a nejdražší ordinaci, ve které si zákrok můžete udělat a stanovil průměrnou cenu jednotlivých zákroků.

 

Mezi nejdražší zákroky samozřejmě patří ty, ve kterých se používá úzce specializovaný materiál nebo je potřeba vyrobit některé komponenty pacientovi přímo na míru. Zda jsou pro vás skutečně nezbytné, případně čím je lze nahradit, se můžete ptát v on-line poradně našich lékařů. Nákladné jsou také estetické zubní výkony jako bělení zubů nebo umisťování dentálních klenotů.

Některé zákroky jsou samozřejmě plně nebo částečně hrazeny zdravotními pojišťovnami, dobré je tedy vzít si k ruce seznam proplácených zákroků od té vaší a odečíst částky, se kterými můžete od pojišťovny počítat.

Poměrně snadno si také můžete zjistit, jestli vás váš lékař podvádí a účtuje si u pojišťoven neprovedené zákroky a nevydané léky. Nejen, že pojišťovny mají ze zákona povinnost takový výpis na požádání a zdarma zasílat jednou ročně. Pojišťovny s pacienty v této věci nadmíru ochotně spolupracují. Pomáhá jim to totiž odhalit lékaře, kteří je takto okrádají.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jitku Válkovou už nehyzdí upíří špičáky: Ukázala své vytrhané zuby

Gynekolog šmíroval pacientky, pak spáchal sebevraždu

Co pomůže proti zápachu z úst?
Chcete skutečně bílé zuby? Doma to bohužel nepůjde
Užíváte hormonální antikoncepci? Tak pozor na zuby!
Ušetřete za zubaře! Pět rad pro zdravé a silné zuby

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz