Základna

MĚSTO DUCHŮ: Obří sovětská základna leží kousek od Berlína

MĚSTO DUCHŮ: Obří sovětská základna leží kousek od Berlína
Zdroj: Ruptly

Obrovská vojenská základna byla jednou z největších, kterou kdy SSSR měl mimo své území. Nachází se pouhých několik desítek kilometrů od německého hlavního města a pohled z výšky na desítky rozpadajících se budov je impozantní.

Obrovská báze se rozkládá na více než dvou tisíc hektarech poblíž městečka Vogelsang asi 65 kilometrů severně od Berlína.  Skládá se z desítek bytových bloků, skladišť a dílen pro tanky a obrněné vozy, ale i základny pro protiletadlové střely. Podle některých informací se mělo na základně nacházet i jaderné silo.

V ubikační části základny bylo ubytovaných neuvěřitelných 15 tisíc lidí, většinou vojáků s rodinami nebo pomocného personálu základny. Ta byla městem sama pro sebe, její obyvatelé ji vůbec nemuseli opustit. Uvnitř měli k dispozici obchody, školy, i třeba kino.

Související obsah

Poté, co vojáci v roce 1994 navždy opustili své pozice a objekt začal pomalu chátrat, začal si les brát základnu pomalu zpět. I tak však základna nabízí němé svědectví o studené válce, mohutné expanzi Sovětského svazu v té době i životě obyčejných vojáků komunistického režimu, kteří mnoho let stáli na hranicích západní Evropy.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Ruská Dívka v poslední fázi mentální anorexie nafotila své 20kilové tělo

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

jox, TN.cz

K tématu Základna

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz