Ovce

VIDEO k popukání: Ovci vychovaly kolie, myslí si, že je pes!

Výchova dokáže divy. Důkazem je ani ne roční ovečka jménem Pet, která na skotské vysočině nevyrostla v přirozeném prostředí, ale ve smečce border kolií. Proto si teď myslí, že není ovce, ale ovčácký pes.

Je to velká zábava - Pet dennodenně obchází pastviny, vrtí ocasem a místo klasické chůze podivně poskakuje, což nejspíš odkoukala od svých psích pěstounů, když se pohybují sněhovými závějemi.


Proměna Pet z ovce v ovčáckého psa začala krátce po narození loni v dubnu. Jehně totiž mělo zdravotní problémy a tak ho majitelka farmy Mairi McKenzieová ubytovala v domku, kde už "sídlí" její smečka border kolií.

Související obsah


A pak už to šlo ráz na ráz. Pet se ujala kolie jménem Dice a netrvalo dlouho a ovečka se stala členem smečky a dostal dokonce svůj vlastní psí pelech. A když není smečka poblíž, Pet smutně bečí a dožaduje se pozornosti.


"Nejvícc se Pet sblížila s matadorem naší smečky, chodí spolu na procházky i několik kilometrů dlouhé. Dokonce je tak krotká, že si občas prostě sedne k mámě do kanceláře, zatímco ona pracuje," popisuje dcera farmářky Jemma.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Zakrslé prase vyrostlo na tři metráky, oni si ho nechali v bytě!

Kříženec prasete a ovce? Nové plemeno se už chová i v Česku

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz