Vagína

Dvě vagíny v jednom těle nejsou vzácnost! Víme, kolik žen je má

Dvě vagíny v jednom těle nejsou vzácnost! Víme, kolik žen je má
Zdroj: oficiální zdroj

Britka Hazel Jonesové oznámila světu, že má dvě vagíny. Není rozhodně sama. Takových žen běhá po světě mnoho. Jen se o tom nemluví.

Na první pohled vypadá Hazel Jones (na obrázku) jako jakákoli jiná mladá žena. Blonďaté vlasy, pár kilo navíc a smysl pro humor. Jenže tahle Britka má tajemství. Má totiž dvě vagíny. Dlouho netušila, že "tam dole" to má jinak než ostatní ženy.
 

Až silné krvácení a bolesti při menstruaci dohnaly Hazel k lékaři. Ten řekl, že sympatická dívka má dvě vagíny. Latinsky se tomu říká uterus didelphys - zdvojené pohlavní orgány. Nejen dvě vagíny, ale také dvě dělohy a dva děložní čípky. Její příběh jsme přinesli ZDE
 

Jenže Hazel není sama, kdo má tuto anomálii. Irka Leona Dohertyová dokonce porodila syna - její příběh najdete ZDE.
 

Podle odborných lékařských magazínů má dvojitou vagínu jedna žena ze tří tisíc. To znamená, že třeba v městě jako je Příbram (cca 30 tisíc obyvatel), je takových žen (čistě statisticky) cca deset. 
 

Jak tato anomálie vzniká? Při vývoji ženského plodu jsou párové orgány kromě ledvin nebo plic také děloha či vagína. Postupně ale párovost zaniká a splynou do jednoho orgánu. To je standardní vývoj, ale ne u každé ženy to tak proběhne.
 

Zdroj: oficiální zdroj

 

Anomálie ženského genitálu ale mohou být i mnohem komplikovanější a nebezpečnější, než je dvojitá vagína. Někdy se třeba vagína nevytvoří vůbec. Celkově každá 100. narozená dívka má vagínu, která se nějak (většinou jen mírně) odchyluje od standardu.

tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz