Záměna

Omyl v nemocnici: Rodiny 20 let vychovávaly cizí děti!

Dvacet let vychovávaly nevědomky dvě francouzské rodiny úplně cizí děti. Osudnou chybu udělal nemocniční personál, který miminka krátce po narození zaměnil. Poškozené rodiny se teď rozhodly nemocnici zažalovat.

Soudce jim přiznal v přepočtu 52 milionů jako odškodné. Podobný případ se stal před několika lety i českým rodinám z Třebíče. Vysoudily přes tři miliony korun.


Bolestný příběh začal v červenci 1994 na klinice ve francouzském městě Cannes. Dnes už 38 letá Sophie Serranová tehdy porodila malou Manon. O deset let později ale rodiče zjistili, že holčička, kterou vychovávají, není jejich. Teď stanula Sophie se svou nebiologickou dcerou před soudem a konečně se dočkala odškodnění.


"Testy ukázaly, že nejen můj manžel není otcem dítěte, ale že ani já nejsem matkou," popisuje šokující zjištění Sophie Serranová.


Poškozené rodiny původně požadovaly odškodné 333 milionů korun. Nakonec jim ale soud přiznal několikanásobně nižší částku.


Nemocnice a zdravotní pojišťovna jim teď musí vyplatit v přepočtu 52 milionů korun. Po dvaceti letech života ale obě dcery u svých nebiologických rodičů už zůstanou.

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz