Prezident

V Kodani zabíjel radikální muslim. Co řekl Zeman dánské královně?

V Kodani zabíjel radikální muslim. Co řekl Zeman dánské královně?
Zdroj: isifa.com

Celou Evropou o víkendu otřásla střelba v Dánské Kodani, při které zemřeli dva lidé a dalších pět bylo zraněno. Stejně tak byl tímto činem zděšen český prezident Miloš Zeman. Ten poslal dánské královně kondolenční telegram. Přečtěte si, co Margerthě II. napsal.

Svět kondoluje Dánsku. O víkendu tam totiž rukou teroristy zahynuli dva lidé, dalších několik bylo zraněno. Pobouřen tímto činem, který má podle policie na svědomí dvaadvacetiletý dánský mladík, je i český prezident.
 

Miloš Zeman v pondělí zaslal královně Dánského království Jeho Veličenstvu Margrethe II. kondolenční telegram. Zde si přečtěte celý text kondolence prezidenta republiky Miloše Zemana:

Vaše Veličenstvo,


s hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o teroristickém útoku v Kodani, který si vyžádal dva lidské životy a několik zraněných.


Nárůst násilí a bezpečnostních hrozeb v Evropě, jehož jsme v poslední době svědky, vnímám s velkým znepokojením. Mrzí mě, že tomuto barbarství neunikla ani Vaše vlast, kterou osobně považuji za jednu z nejstabilnějších a nejvyspělejších světových demokracií.


Dovolte mi, abych v této pohnuté chvíli vyjádřil jménem české veřejnosti i jménem svým hlubokou soustrast Vám i rodinám obětí.


S úctou


Miloš Zeman
Prezident České republiky


Ačkoliv dánská média dlouho nechtěla sdělit podrobnosti k pachateli, nakonec se na veřejnost dostalo jeho jméno. Jedná se o dánského muslima Omara El-Husseina. Narodil se v Dánsku do rodiny palestinských přistěhovalců. Měl šťastné dětství, v pubertě se ale začal radikalizovat. Netajil se tím, že nenávidí Židy.

TN.cz / hmr

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz